Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
book

Czas Abrahama

Autor: Siesicka, Krystyna

   Notka biograficzna  



- Więc mogę być o piątej, tak? Skinęła głową. - Będę czekała. Anka wolno szła po schodach Dochodziła druga. A więc jeszcze przeszło trzy godziny dzieliło ją od przyjścia Kuby. Zapowiedział się bardzo oficjalnie. W ogóle bywał oficjalny ostatnio. "Wymyka mi się!" - pomyślała i znowu ogarnął ją paniczny lęk, że nie potrafi go zatrzymać.


Już nie ma kawy marago. Są inne. Magnetofon nie jest obecnie symbolem szczególnej zamożności. W Stanach Zjednoczonych dawno minął czas prezydenta Johnsona. Wieczorowa Szkoła Aktywu? - "A cóż to takiego?" - zapytacie.
Chcielibyśmy, abyśmy znaleźli odpowiedź na to pytanie, i dlatego wznawiamy Czas Abrahama , książkę Krystyny Siesickiej, która ukazała się po raz pierwszy w 1967 roku. Dla Was to już historia, ale znajdziecie w tej powieści wiele z tego, co do dziś jest ważne, tak jakby lata nie mijały: względność pewnych uniesień, rozterki, miłość, zazdrość, problemy rodzinnych domów .

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Krystyna Siesicka.
Seria:Tylko dla Młodzieży : 46
Hasła:Powieść młodzieżowa polska - 20 w.
Adres wydawniczy:Wrocław : Wydawnictwo Siedmioróg, 1999.
Opis fizyczny:157, [1] s. ; 21 cm.
Powiązane zestawienia:Powieść i opowiadanie obyczajowe (literatura dla młodzieży)
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 38
ul. Konarskiego Stanisława 6

Sygnatura: 821-93 pol.
Numer inw.: 74582
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

book



Notka biograficzna:

book

Siesicka, Krystyna

Urodzona: 22 listopada 1928, Zmarła: 3 lipca 2015 Prozaik, autorka utworów dla młodzieży. Podczas II wojny światowej działała w ZHP, brała udział w powstaniu warszawskim. Ukończyła Studia Dziennikarskie ANP w Warszawie. W latach 1949-1950 redaktorka miesięcznika "Horyzonty Techniki", w latach 1952-1954 urzędniczka Biura Współpracy Kulturalnej z Zagranicą. Debiutowała jako felietonistka w 1955 w tygodniku dla pań "Kobiecie i Życiu". Wiele lat współpracowała również z redakcją tygodnika dla nastolatek "Filipinki". Autorka scenariuszy takich filmów fabularnych jak "Urszula" [>>]




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.