
| Odpowiedzialność: | Orlando Figes ; przekł. [z ang.] Władysław Jeżewski. |
| Hasła: | Rosja - historia historia Rosji kultura, cywilizacja - Rosja - historia malarstwo - Rosja - historia literatura rosyjska - historia |
| Adres wydawniczy: | Warszawa : Wydawnictwo Magnum, cop. 2007. |
| Opis fizyczny: | XXVI, 517 s., [16] s. tabl. kolor. : il. ; 25 cm. |
| Uwagi: | Nota edytorska s. XIII.Wskazówki do lektury s. 485-506. |
| Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
| Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Wyp. nr 38
ul. Konarskiego Stanisława 6
Notka biograficzna:

Figes, Orlando
Orlando Figes ur. 20 listopada 1959 w Londynie – brytyjski historyk i pisarz, specjalista historii Rosji i sowietolog.
Studiował historię w Gonville Caius College na Uniwersytecie Cambridge. Jest profesorem historii w Birkbeck College, University of London. Wykładał też historię w Trinity College w Cambridge.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orlando_Figes
Komentarze (2)
Wysłany: 2007-10-25 10:11:18
Orlando Figes nie bez powodu nazywany jest najlepszym gawędziarzem wśród historyków nowożytnej Rosji, co "Tańcem Nataszy" udowadnia. W tej książce doskonale przedstawia skomplikowane i zmienne losy wybitnych postaci: arystokratów, artystów, pisarzy, poetów, malarzy, carów i działaczy komunistycznych.Autor w mistrzowski sposób pokazuje,czym była kultura rosyjska w ostatnich trzech stuleciach.







Black Mamba
Posty: 665
Wysłany: 2011-03-28 16:09:12
Doskonała książka dla zainteresowanych historią i kulturą Rosji. Można się dowiedzieć paru naprawdę interesujących rzeczy.