Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

multimedia
bookbook

A właśnie, że tak! [Film]

Tyt. oryg. : "Because I Said So ".
Daphne Wilder (DIANE KEATON, Lepiej późno niż później (Something`s Gotta Give), Rodzinny dom wariatów(The Familly Stone) Ojciec chrzestny - trylogia (The Godfather trylogy ) to matka, która nie zna żadnych ograniczeń i żadnych granic. Samotnie wychowała trzy wspaniałe dziewczyny, by stały się wyjątkowymi kobietami, o jakich marzy każda matka. Problem w tym, że córki Daphne najchętniej by ją... udusiły. Matka

postanawia znaleźć swojej najmłodszej córce idealnego mężczyznę. Bez wiedzy córki publikuje w internecie stosowne ogłoszenia w tej sprawie. Sytuacja komplikuje się, gdy dyktowane dobrą wiarą działania Daphne stają się początkiem serii komicznych sytuacji. I choć wszystkie znaki na niebie i ziemi zdają się jej mówić, że powinna przestać, kierowana myślą o bezwzględnym dobru i szczęściu córki, kobieta nie daje za wygraną. Czy mężczyzną marzeń Daphne (znaczy się Milly) jest odpowiedzialny architekt Jason [TOM EVERETT SCOTT, Wszyscy święci (Saved), Jedyna prawdziwa rzecz (One Trua Thing)], a może kochający wolność miłośnik rocka Johnny [GABRIEL MACHT, Dobry agent (The God Shepherd), Rekrut(The Recruit)]? Daphne nie przestanie naciskać, przypochlebiać się, sugerować i łokciami wpychać w życie Milly, aż naprawi w ten sposób wszystkie błędy swojej młodości, albo... doprowadzi swoje córki do szału. Kiedy ojciec Johnny`ego, Joe [STEPHEN COLLINS, Krwawy diament (Blood Diamond), serial Siódme niebo (7-th Heaven], zakochuje się w Daphne, życie głowy rodziny Wilderów nabiera rozpędu, a w głowie powoli godzącej się ze starością Daphne pojawia się pytanie, czy przypadkiem zbytnia uwaga poświęcana córkom, nie jest sposobem na ignorowanie swoich własnych problemów. W przezabawnym starciu pomiędzy pokoleniami i przekonaniami relacje pomiędzy matką i córkami zostaną wystawione na szereg nieprawdopodobnych prób. Teraz dziewczyny będą starały się zrobić wszystko, żeby pomóc Daphne odkryć prawdy i niemożliwości matczynej miłości oraz odnaleźć odpowiedź na pytanie, kiedy to się powinno zacząć, a kiedy skończyć? (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:reż. Michael Lehmann ; scen. Jessie Nelson, Karen Leigh.
Seria:SPI
Hasła:Dokumenty audiowizualne
Film fabularny
Adres wydawniczy:Warszawa : Spi International Polska, 2007.
Gatunek:Dramat. Komedia. Komedia romantyczna. Obyczajowy.
Nośnik: Jednostronna płyta DVD.
Ilość płyt: 1
Czas odtwarzania: 102 min.
Obraz:16:9.
Obsada:Diane Keaton (Daphne)
Mandy Moore (Milly)
Gabriel Macht (Johnny)
Tom Everett Scott (Jason)
Lauren Graham (Maggie)
Piper Perabo (Mae)
Stephen Collins (Joe)
Ty Panitz (Lionel)
Matt Champagne (Eli)
Colin Ferguson (Derek)
Adnotacja:Dramat. Komedia. Komedia romantyczna. Obyczajowy.
Twórcy:Muzyka: David Kitay.
Przeznaczenie:
Film od lat 12.
Dźwięk:Dolby Digital 5.1.
Dialogi: lektor, napisy
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Czyt. nr 17
ul. Powstańców Śląskich 17

Sygnatura: MAGAZYN: F.6110
Numer inw.: 6110
Dostępność: można wypożyczyć na 7 dni

schowekzlecenie
Komentarze (2)
Black Mamba
avatar

Posty: 665

Wysłany: 2009-09-30 22:34:53

Bardzo udana komedyjka. Diane Keaton jak zwykle świetna. Nic dodać, nic ująć, tylko oglądać i się śmiać. Gorąco polecam.

Joaono
avatar

Posty: 42

Wysłany: 2009-01-30 19:41:03

Świetna komedia. Mozna się nawet popłakać ze smiechu, co ja już zrobiłam oglądając ten film. Fajna akcja nawet szczególnie świetne sceny z matką jednej z głównej bohaterek.
Polecam 10.10


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.