


Pismak
W swej najnowszej powieści Marek Harny opowiada historię Adama Bukowskiego, dziennikarza, który próbuje rozwikłać tajemnicę śmierci swej dawnej kochanki.
Pismak to jednak coś więcej niż tylko przewrotny kryminał - to także powieść obyczajowa mocno osadzona w rzeczywistości dzisiejszej Polski. Bukowski po latach nijakich zaczyna robić prawdziwą karierę, ale kiedy dowiaduje się o
zamordowaniu Doroty, porzuca wygodne życie paryskiego korespondenta i wraca do kraju. Poszukiwania doprowadzają go do odkryć przerażających - i nie tylko na temat świata, w którym żyjemy, ale także byłej kochanki i... samego siebie. Harny nie kreśli jednak obrazu jednoznacznie czarnego, a jego ironiczny i wyrozumiały stosunek do bohaterów oraz zaskakujące zakończenie pozwalają zachować wiarę, że nie wszystko zostało stracone.
Zobacz pełny opisOdpowiedzialność: | Marek Harny [pseud.] |
Hasła: | Powieść polska - 21 w. |
Adres wydawniczy: | Warszawa : Prószyński i S-ka, cop. 2005. |
Opis fizyczny: | 327, [1] s. ; 21 cm. |
Uwagi: | Na okł.: Kryminał. Nazwa właśc. aut.: Marek Lubaś. |
Powiązane zestawienia: | Powieść i opowiadanie kryminalne |
Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Wyp. nr 38
ul. Konarskiego Stanisława 6
Wyp. nr 113
ul. Powstańców Śląskich 108a
Notka biograficzna:

Harny, Marek
Marek Harny właściwe nazwisko Lubaś; ur. 1946 – polski pisarz. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jego debiutem literackim był zbiór opowiadań "Unieś mnie, wielki ptaku" wydany w 1975, za który otrzymał nagrodę literacką im. Stanisława Piętaka. Oprócz opowiadań stworzył też kilka powieści.
Źródło: https://lubimyczytac.pl/autor/19912/marek-harny