Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

multimedia
bookbook

Ręce do góry [Film]




Film zbudowany jest z dwóch części. Pierwsza składa się z luźno połączonych ze sobą ujęć: wspomnień i refleksji filozoficznych dotyczących twórczości filmowej i losu artysty we współczesnym świecie. Druga przedstawia zjazd absolwentów Akademii Medycznej w dziesiątą rocznicę ukończenia studiów. Po północy bankiet przeradza się w alkoholowe szaleństwo. W przerwach odczytywane są

listy i telegramy od tych, którzy nie dotarli na spotkanie. Jeden z telegramów ma dość prowokacyjną treść i wzbudza złość w grupie kolegów. Postanawiają udać się do autora tego telegramu, by nauczyć go szacunku... (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:reż., scen. Jerzy Skolimowski.
Seria:Jerzy Skolimowski - kolekcja; SPI
Hasła:Obsada: Jerzy Skolimowski (Andrzej Leszczyc - Zastawa), Joanna Szczerbic (Alfa), Tadeusz Łomnicki (Opel Rekord), Adam Hanuszkiewicz (Romeo), Bogumił Kobiela (Wartburg), Michael Sarne, Margarethe von Trotta, Alan Bates (Wiktor).
Film fabularny
Dokumenty audiowizualne
Adres wydawniczy:Warszawa : Spi International Polska, 2008, p. 1967.
Gatunek:Psychologiczny. Obyczajowy. Dramat.
Nośnik: Jednostronna płyta DVD.
Ilość płyt: 1
Czas odtwarzania: 75 min.
Obraz:16:9.
Uwagi:Wydawnictwo Telewizji Kino Polska oddaje do rąk swoich widzów zbiór czterech wczesnych, polskich filmów Jerzego Skolimowskiego, reżysera i scenarzysty, czołowego polskiego przedstawiciela nurtu tzw. trzeciego kina, laureata wielu międzynarodowych nagród filmowych, twórcy m.in. obrazów takich jak: "Start", "Na samym dnie", "Wrzask", "Fucha", "Sukces jest najlepszym odwetem", "Wiosenne wody", "Ferdydurke". Dylematy, które dręczyły bohaterów "Rysopisu", "Walkowera", "Bariery" czy "Rąk do góry" były w kinie lat 60-tych dosyć powszechne, a same filmy szybko zaczęły być porównywane z obrazami czołowych twórców francuskiej "nowej fali", jednak w Polsce, to właśnie Skolimowski, dzięki osobistemu stylowi, opowiedział o nich w sposób szczególnie znaczący. Wczesna twórczość reżysera opisywana jest jako "zwrot ku temu, co niepowtarzalne, zatarcie granicy pomiędzy własną biografią a bohaterem, posługiwanie się stylem lirycznego, mocno autoironicznego pamiętnika".
Adnotacja:Psychologiczny. Obyczajowy. Dramat.
Twórcy:Muzyka: Józef Skrzek, Krzysztof Komeda.
Przeznaczenie:
Film od lat 16.
Dźwięk:Digital stereo.
Dialogi: polskie
Powiązane zestawienia:Filmy polskie
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Czyt. nr 17
ul. Powstańców Śląskich 17

Sygnatura: MAGAZYN: F.7461
Numer inw.: 7461
Dostępność: można wypożyczyć na 7 dni

schowekzlecenie

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.