

Kresowy tygiel kulinarny : kuchnia białoruska
Swój codzienny jadłospis możemy wzbogacić potrawami kuchni innych narodów, zwłaszcza jeśli jest to kuchnia sąsiadów, mocno osadzona w historii Polski, kuchnia zagubiona w dawnych kresowych dworkach szlacheckich, mieszczańskich jadalniach i okopcona sadzą włościańskich pieców. Taki jest kresowy tygiel kulinarny. Może nie tak wyraźny jak kuchnie narodowe, ale realny, wystarczy tylko uważnie się przyjrzeć kulturze
poszczególnych narodów, które ją budowały. Jest ona istotą kuchni pogranicza, zróżnicowana, ale i jednorodna, jednoznacznie łatwa do zidentyfikowania.
Zapraszamy więc wszystkich, którym nieobce są rozkosze poszukiwania smaków, na kulinarną wyprawę na Kresy.
Odpowiedzialność: | Andrzej Fiedoruk. |
Hasła: | Kuchnia białoruska |
Adres wydawniczy: | Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2010. |
Opis fizyczny: | 261, [1] s. ; 25 cm. |
Uwagi: | Bibliogr. s. 245. - Indeks. |
Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
Dodaj recenzje, komentarz |
- Geneza kuchni białoruskiej
- Narodowa kuchnia białoruska
- Kuchnia współczesna
- Zbieractwo. Ryby, grzyby i potrawy głodowe
- Barszcze, zupy i zacierki
- Potrawy z mąki i kasz
- Nabiał, sery i potrawy z jajek
- Ziemniaki
- Warzywa, kiszone warzywne specjały i grzyby
- Potrawy mięsne
- Alkohol
- Napoje i słodycze
- Kuchnia religijna, świąteczna i obrzędowa
Zobacz spis treści
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Notka biograficzna:

Fiedoruk, Andrzej
Andrzej Fiedoruk 1957 r., urodził się i wychował w Białymstoku. Jest autorem wielu książek o tematyce zarówno kulinarnej, jak i regionalnej, wspaniale łącząc ze sobą głęboką wiedzę o regionie z nowatorskim ujęciem tematu.
Źródło: google.pl