

Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu
 Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu  to zupełnie nowy cykl, kierowany do ludzi takich jak my, nadwrażliwych, zdziwaczałych, emocjonalnie pokiereszowanych humanistów. Do tych, którzy na przekór modom, prądom, falom, pływom i horoskopom lubują się w nielubianym, interesują nieinteresującym. 
 [Dorota Masłowska] 
 
 Pisana przez Dorotę Masłowską błyskotliwa i
 diabelsko śmieszna analiza współczesnej kultury - tworzona z niezwykłą precyzją i zarazem kompletnie odjechana. To książka, po przeczytaniu której zrobicie się mądrzejsi. 
 [Zofia Król, redaktorka naczelna magazynu dwutygodnik.com]
| Odpowiedzialność: | Dorota Masłowska ; ilustracje Maciej Chorąży, [Dorota Masłowska, Stanisław Łubieński]. | 
| Hasła: | Kultura masowa Kultura popularna Polska Felieton Literatura polska  | 
| Adres wydawniczy: | Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2017. | 
| Opis fizyczny: | 228, [2] strony : ilustracje, fotografie ; 23 cm. | 
| Uwagi: | Na grzbiecie akronim tytułu: JPKNŚNWZD. | 
| Forma gatunek: | Książki. Literatura faktu, eseje, publicystyka. | 
| Zakres czasowy: | 2010-2017 r. | 
| Powstanie dzieła: | 2013-2016 r. | 
| Twórcy: | Chorąży, Maciej. (1982- ). Ilustracje Łubieński, Stanisław.  | 
| Powiązane zestawienia: | Publicystyka i reportaż polski | 
| Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki | 
| Dodaj recenzje, komentarz | 
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Notka biograficzna:

Masłowska, Dorota
ur. 1983, pisarka, autorka sztuk teatralnych, felietonistka. Zadebiutowała w 2002 powieścią Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną, wydany dwa lata później Paw królowej przyniósł jej nagrodę Nike. W 2012 ukazała się jej trzecia powieść Kochanie, zabiłam nasze koty. W 2018 roku Masłowska powróciła poematem Inni ludzie. W 2013 roku, nakładem Wydawnictwa Literackiego wydany został wywiad rzeka z autorką pt. Dusza światowa, rok później adresowana do dzieci i dorosłych książka Jak zostałam wiedźmą, zaś w 2015 i 2017 roku [>>]
			
			





























