Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
book

Szkoła narzeczonych

Autor: Krüger, Maria

   Notka biograficzna  



Zamiast wstępu
Nazywa się Maria Anna Szelążkówna. Ale tak na codzienny użytek w domu, wśród koleżanek i dalszej rodziny wołają na nią: Marianno!
Po pierwsze, dlatego że tak się składają jej obydwa imiona, a po drugie, dlatego że umie świetnie gotować, a jak twierdzi jej brat Wojtek, jest to imię szczególnie odpowiednie dla kucharki.
W chwili, kiedy zaczyna się ta historia,

Marianna ma piętnaście lat i trzy miesiące. Jest średniego wzrostu, raczej okrągła niż szczupła, włosy ciemne - taki ładny, brązowy kolor, oczy bardzo niebieskie, tak że chwilami są prawie granatowe, cera śniadawa z rumieńcami. Poważne natomiast zmartwienie bohaterki stanowi nos. Ten rodzaj nosów zwyklo się nazywać kartoflowatym. Że jest to jednak kartofelek zupełnie mały i raczej zabawny, więc wcale nie szpeci swojej właścicielki. Ponadto należy jeszcze dodać, że Marianna jest warszawianką i oprócz rodziców i brata ma trzy ciotki.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Maria Krüger.
Seria:Ważne Sprawy Dziewcząt i Chłopców
Hasła:Powieść obyczajowa
Literatura polska
Adres wydawniczy:Wrocław : Wydawnictwo Siedmioróg, 2013.
Opis fizyczny:226, [2] strony ; 21 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:1943-1944 r.
Odbiorcy:Młodzież. 14-17 lat.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 114
ul. Powstańców Śląskich 17

Sygnatura: III
Numer inw.: 67465
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Notka biograficzna:

book

Krüger, Maria

Urodzona: 6 września 1904 Zmarła: 13 sierpnia 1999 – polska pisarka literatury dziecięcej oraz dziennikarka w prasie dla dorosłych czytelników. Ukończyła Wydział Humanistyczny UW oraz Akademię Nauk Politycznych w Warszawie. Z zawodu ekonomistka. Debiutowała w 1928 w "Płomyczku". Pisała również do czasopism: "Świerszczyk", "Płomyk" oraz przedwojennych:... "Dziatwa", "Słonko" i "Poranek". Podczas okupacji współdziałała z grupą "Epoka". Uczestniczyła w Powstaniu Warszawskim. Wymyśliła znaną telewizyjną audycję "Miś z okienka", do której długo pisała teksty. Jej najbardziej [>>]




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.