Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
book

Uprowadzenie księcia Margaryny

Tytuł oryginału: "The purloining of Prince Oleomargarine ".

Autor: Twain, Mark

   Notka biograficzna  Wydarzenie literackie! Wielbiciele Marka Twaina mogą poznać niepublikowaną dotąd książkę mistrza!
Pierwsze wydanie ilustrowanej książeczki dla dzieci (i dorosłych!) autorstwa legendarnego pisarza amerykańskiego, zinterpretowanej przez dwoje wielkich artystów współczesnej literatury dziecięcej i mistrzowsko przełożona na język polski.
Bajka nad wyraz aktualna: o królu nikczemnego wzrostu, którego

nikt w jego państwie nie miał prawa przerastać. O zgarbionych poddanych dyktatora i uczciwym chłopcu, który - nie wiedząc nic od zakazach - zdołał odnaleźć uprowadzonego księcia i zmienić bieg historii.
Pewnego wieczoru w latach osiemdziesiątych XIX wieku córki Marka Twaina poprosiły, żeby opowiedział im bajkę. Szukając natchnienia, pisarz spojrzał na ilustrację w gazecie i zaczął opowiadać historię Johnny`ego, biednego chłopca, który niespodziewanie dostał zaczarowane nasiona i wyruszył na ratunek uprowadzonemu księciu.
Twain zachował tę opowieść w notatkach, ale bajka pozostała nieukończona. Aż do teraz, gdy po ponad wieku z fragmentów bajki odnalezionych w archiwum Marka Twaina na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, powstała ta opowieść.
Philip Stead, wspomagając się ogólnym zarysem akcji, wpisał się w twainowski styl - pełen ironii i łobuzerskiego humoru, przewrotny i niepokorny - by po latach dokończyć dzieło mistrza. Historię współtworzą pełne wdzięku, żartobliwe i wzruszające do łez grafiki Erin Stead.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Mark Twain i Philip i Stead ; ilustrowała Erin Stead ; tłumaczenie Maciejka Mazan.
Hasła:Powieść
Literatura amerykańska
Adres wydawniczy:Warszawa : Prószyński Media, 2017.
Opis fizyczny:151, [1] strona : ilustracje kolorowe ; 29 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Twórcy:Mazan, Maciejka. Tłumaczenie

Stead, Erin E. (1982- ). Ilustracje

Stead, Philip Christian. (1982- ). Autor

Odbiorcy:Młodzież. 9-13 lat. 14-17 lat.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 29
ul. Konarskiego Stanisława 6

Sygnatura: III
Numer inw.: 42032
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Notka biograficzna:

book

Twain, Mark

Amerykański pisarz pochodzenia szkockiego, satyryk, humorysta, wolnomularz. Uważa się, że jego pseudonim artystyczny pochodzi z okresu kiedy pracował na parowcach pływających po Missisipi– w żargonie pilotów parowców rzecznych mark twain oznacza "zaznacz dwa sążnie głębokości". Mark Twain urodził się w osadzie Florida 30 listopada 1835 roku. Gdy miał 5 lat, jego rodzina przeniosła się do innej małej miejscowości – Hannibal. W wieku dwunastu lat z powodu śmierci ojca musiał przerwać naukę i rozpocząć pracę zarobkową. Początkowo był chłopcem na posyłki w drukarni, [>>]
Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.