

Groszka [Książka mówiona] : piesek, który chciał mieć dziewczynkę
Tytuł oryginału: "Kerppu ja tyttö ".
Groszka to wielorasowa czarna suczka. Ma miłych rodziców i wygodny dom, ale nie jest szczęśliwa. Marzy bowiem o własnym... ludziątku. W końcu udaje jej się przekonać tatę i mamę, żeby zgodzili się wziąć do domu małą dziewczynkę. Okazuje się, że wychowanie pupilki wcale nie jest łatwe! Dominika nie lubi psiej karmy. Nie chce nocować w budzie. Co gorsza, czasami woli towarzystwo dzieci, nie
psów. A pewnego dnia znika...
Książka fińskiej pisarki Sari Peltoniemi to czarująca opowieść o przyjaźni psa i dziecka, którą powinien przeczytać każdy, niezależnie od wieku.
Odpowiedzialność: | Sari Peltoniemi ; przełożyła Iwona Kosmowska. |
Hasła: | Ludzie a zwierzęta Przyjaźń Opowiadania i nowele Literatura fińska |
Adres wydawniczy: | Warszawa : Biblioteka Akustyczna, copyright 2012. |
Nośnik: | Jednostronna płyta CD-ROM. Ilość płyt: 1 Czas odtwarzania: 74 min. |
Uwagi: | Zawiera fragmenty poradnika Tuuli Pudelskiej Jak wytresować człowieka. |
Forma gatunek: | Proza. Audiobooki. |
Wykonawcy: | Czyta Artur Barciś. Poradnik Jak wytresować człowieka czyta Anna Apostolakis. |
Wymagania systemowe: | Nagranie w formacie mp3. |
Twórcy: | Apostolakis, Anna. Wykonanie Barciś, Artur. (1956- ). Wykonanie Kosmowska, Iwona. Tłumaczenie |
Odbiorcy: | Dzieci. 6-8 lat. |
Dźwięk: | Mp3. |
Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Notka biograficzna:

Peltoniemi, Sari
Sari Peltoniemi
ur. 1963 jest poczytną fińską autorką książek dla dzieci i młodzieży. Publikuje także opowiadania fantastyczne w czasopismach oraz tworzy teksty piosenek rockowych. Jej książki były dwukrotnie nominowane do nagrody Finlandia Junior.
Źródło: https://lubimyczytac.pl/autor/35656/sari-peltoniemi