Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
bookbook

Furia rodzi się w sławie

Autor: Koziołek, Krzysztof

   Notka biograficzna  



Sierpień 1944 roku, III Rzesza wyraźnie chyli się ku upadkowi. W Sławie, uzdrowisku położonym nad Śląskim Morzem, w ciszy i spokoju, z daleka od zmagań wojennych, kurują się niemieccy żołnierze ranni na różnych frontach.
Nagle miasteczkiem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Śledztwo w tej sprawie prowadzi asystent kryminalny Anton Habicht, człowiek, który karierę w policji zawdzięcza

członkostwu w NSDAP, i którego największym dotychczasowym sukcesem jest zlikwidowanie nielegalnej gorzelni. Początkowo wszystko wskazuje na to, że ofiary wybrano przypadkowo, wkrótce jednak pojawia się pewien łączący je trop.
Sytuacja komplikuje się, kiedy śledztwem zaczyna interesować się Sturmbannführer SS Carl Düchter, szef naukowców, którzy w sławskim pałacu, na rozkaz samego Heinricha Himmlera, prowadzą tajne badania nad procesami czarownic. Efekty tych prac mają odwrócić losy wojny.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Krzysztof Koziołek.
Hasła:Śledztwo i dochodzenie
Zabójstwa seryjne
Powieść
Kryminał
Literatura polska
Adres wydawniczy:Nowa Sól : Manufaktura Tekstów, 2016.
Wydanie:Wydanie 2.
Opis fizyczny:295 stron ; 20 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Zakres czasowy:1944 r.
Powiązane zestawienia:Powieść i opowiadanie kryminalne
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 113
ul. Powstańców Śląskich 108a

Sygnatura: 821-3 pol.
Numer inw.: 49706
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Notka biograficzna:

book

Koziołek, Krzysztof

Rocznik 1978, zielonogórzanin z urodzenia, obecnie mieszka w Nowej Soli.
Absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, z zawodu pisarz i dziennikarz.
Pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu "Na południe".
W 2007 r. zadebiutował powieścią sensacyjną "Droga bez powrotu", w 2009 r. wydał kryminał skandynawski "Święta tajemnica" nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, w 2010 r. ukazała się powieść sensacyjno-przygodowa "Miecz zdrady". Za tę ostatnią autor został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010 i nominowany do Lubuskiego [>>]




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook



Nowości z działu Kryminalna:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook

Komentarze (1)
biegajacybibl.
avatar

Posty: 156

Wysłany: 2020-06-11 11:45:06

Furia rodzi się w Sławie to powieść kryminalna w stylu retro, napisana przez pana Krzysztofa Koziołka. Po Imieniu Pani, Wzgórzu Piastów i Górze Synaj, które przeczytałem wcześniej autor zabiera nas w nie tak odległą przeszłość, bo w drugą część 1944 roku do Sławy. Jest przełom sierpnia i września upalnego lata.

Sława wtedy z niemieckiego Schlawa to miejscowość uzdrowiskowa położona w województwie lubuskim nad urokliwym Jeziorem Sławskim tzw. "Sląskim Morzem", które odegra istotną rolę w powieści. Jak się okazuje, po przeczytaniu kilkunastu stron, poznajemy bohaterów znanych z Góry Synaj i Wzgórza Piastów, a sama Góra Synaj, napisana po Furii... okazuje się być prequelem powieści, którą właśnie skończyłem czytać. To tutaj z dala od wojennego frontu leczą się inwalidzi wojenni, żołnierze, którzy odnosili rany w wielu bitwach, chylącemu się ku upadkowi imperium Adolfa Hitlera.

Jedną z bohaterek jest hrabina Franziska von Häften, as polskiego wywiadu oraz asystent kryminalny Anton Habicht, członek NSDAP i gorliwy nazista, który musi wyjaśnić serię morderstw dokonywanych na młodych dziewczętach mieszkających w tej miejscowości. W tym czasie we sławskim barokowym pałacu Sturmbannführer SS Carl Düchter prowadzi ściśle tajne badania naukowe.

Czy morderstwa związane są z tym co dzieje się za niedostępnymi murami pałacu? Co ma z tym wspólnego stacjonująca jednostka Marine Hitlerjugend? Czego dowiemy się w powieści o... Hugo Bossie? Jaką rolę odegra odważna Franziska, a właściwie Franciszka Maciejków? Książkę pana Krzysztofa Koziołka czyta się z dużą przyjemnością. Jest to idealne połączenie kryminału i interesującej historii, napięcie dozowane stopniowo nie pozwala oderwać się od kart powieści. Wyraziste postaci , wątki obyczajowe, kryminalne i tło historyczne to idealne połączenie na udany kryminał w stylu retro. Ten gatunek od dawna jest moim ulubionym.Chyba nie muszę zachęcać do przeczytania tego kryminału? Tego, jak i innych znakomitego autora pochodzącego z Dolnego Śląska.


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.