![book](okladki/ISBN/8393/m8393242274.jpg)
![book](Sygnatura/sensacyjna.gif)
![book](okladki/ISBN/8393/m8393242274.jpg)
Bóg nie weźmie w tym udziału
Wiesław Fidler, tajniak głęboko zakonspirowany w strukturach mafijnych, zostaje zdradzony. Mafia wydaje wyrok śmierci na niego i jego żonę. Cudem udaje mu się wyjść cało z zamachu, zostaje jednak ciężko ranny, a zabójcza kula dosięga jego ukochaną. Ledwie Fidler rozpoczyna rehabilitację, gdy dostaje propozycję kolejnej tajnej akcji. Tym razem ma doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości morderców swojej
żony. Aby tego dokonać, musi trafić do celi więzienia w Wołowie.
W tym czasie do tego samego więzienia trafia pewien pedofil, który rozpoczyna kampanię społeczną mającą przywrócić w Polsce karę śmierci za najcięższe zbrodnie. Wkrótce tajniaka szukającego zemsty oraz pedofila-recydywistę połączy wspólny cel. Spróbują go osiągnąć, bez względu na cenę, jaką przyjdzie im za to zapłacić.
Odpowiedzialność: | Krzysztof Koziołek. |
Hasła: | Przestępczość zorganizowana Więźniowie Zemsta Tajni współpracownicy policji Powieść Sensacja Literatura polska |
Adres wydawniczy: | Nowa Sól : Manufaktura Tekstów, 2015. |
Wydanie: | Wydanie piąte. |
Opis fizyczny: | 470, [1] strona ; 20 cm. |
Uwagi: | Na okładce: Tylko zemsta może ukoić ból. |
Forma gatunek: | Książki. Proza. |
Powstanie dzieła: | 2012 r. |
Powiązane zestawienia: | Powieść sensacyjna |
Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Notka biograficzna:
![book](focie/Koziołek_Krzysztof.jpg)
Koziołek, Krzysztof
Rocznik 1978, zielonogórzanin z urodzenia, obecnie mieszka w Nowej Soli.
Absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, z zawodu pisarz i dziennikarz.
Pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu "Na południe".
W 2007 r. zadebiutował powieścią sensacyjną "Droga bez powrotu", w 2009 r. wydał kryminał skandynawski "Święta tajemnica" nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, w 2010 r. ukazała się powieść sensacyjno-przygodowa "Miecz zdrady". Za tę ostatnią autor został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010 i nominowany do Lubuskiego [>>]
biegajacybibl.
Posty: 156
Wysłany: 2019-09-12 22:15:02
Książki z dorobku Pana Krzysztofa połyka się jak świeże bułeczki. Dlatego też dawkuję sobie jego powieści, by nie wyczytać naraz wszystkich! Po przeczytaniu pozycji pt. Bóg nie weźmie w tym udziału, pozostała mi już tylko jedna - Nie pozwól mi umrzeć.
Wracając do przeczytanej lektury... Na początku miałem mieszane uczucia. Jednak z każdą stroną wątki powieści zaczynały mnie wciągać tak, że przejechałem stację w drodze do pracy!
Bóg nie weźmie w tym udziału to pierwszej klasy sensacja, kryminał, thiller. Nie da się przejść obok tej książki obojętnie, bo porusza bardzo ważną kwestię jaką jest w naszym prawie kara śmierci.
Główny bohater powieści, Wiesław Fidler, jest policjantem, który gra rolę tajniaka w strukturach mafii. Zostaje zdekonspirowany w wyniku czego zostaje zamordowana jego żona, a on znajduje się również na granicy śmierci. Oficjalnie ginie, jednak już od razu, prz dzi rehabilitację i... szykuje się do kolejnej akcji.
Co to za akcja? Dlaczego kara śmierci i pomysł na ponowne prowadzenie jej w Polsce będzie się przewijać na kartach książki? Koniecznie trzeba przeczytać powieść Krzysztofa Koziołka. Misternie skonstruowana sensacja nie zawiedzie fanów powieści kryminalnej i sensacyjnej.
Do wypożyczenia jej zapraszam do Spotykalnia - Biblioteka Sąsiedzka w Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy mieszczącej się w Galeria Bemowo na I piętrze obok kas Carrefoura, oraz do Wyp. nr 113 i 119.