Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
book

Delfin : Mateusz Morawiecki

Autor: Gajdziński, Piotr

   Notka biograficzna  - Na punkcie Powstania Warszawskiego Morawiecki jest naprawdę "zakręcony". Swoje prezesowskie audi A8, oczywiście czarne, opatrzył specyficznym numerem rejestracyjnym: W2 AK44. To był jego hołd dla powstańców warszawskich: Il wojna światowa, Armia Krajowa, rok 1944.

- Myślisz, że mnie interesuje zwiększanie lub zmniejszanie oprocentowania kredytów czy depozytów o 1 lub 2 procent? Że na tym zamierzam poprzestać?

Moim prawdziwym celem jest polityka, obszar, w którym decyduje się o daleko ważniejszych kwestiach niż kredyty i depozyty - powiedział mi Wtedy. Kilka lat później, w 2009 lub na początku następnego roku, uściśli, że jego życiowym celem jest zostanie prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej. Powtórzy to przynajmniej jeszcze jednej osobie pracującej W banku.

- Choć bank nie chciał nam tego oficjalnie potwierdzić, to Mateuszowi Morawieckiemu odprawę przyznano. Zastosowano jednak sprytną metodę, dość zresztą na świecie popularną, która polega na wpłaceniu pieniędzy na specjalne konto, którego właścicielem jest bank. Pieniądze, naturalnie oprocentowane, czekają na odpowiedni moment i dopiero wówczas tra?ają na konto beneficjenta. W tym wypadku tym momentem będzie, jak przypuszczamy, chwila, w której Mateusz Morawiecki opuści publiczne stanowisko, co zwolni go z obowiązku publikowania oświadczeń majątkowych.

- Po odejściu z banku Mateusza Morawieckiego, do Fundacji wkroczyli ludzie z Departamentu Audytu. Efektem kontroli był raport, w którym znalazło się kilka stron zaleceń, wśród nich nakaz pilnego odcięcia Fundacji "od prywatnych decyzji prezesa Banku". Stwierdzono także, że Fundacja łamała wewnętrzne procedury. Z reguły oznacza to jednoosobowe podejmowanie decyzji, bez akceptacji członków Rady.

- Gdy podchodzi do nas kelner, do hotelu wchodzi spora grupa azjatyckich turystów. Prawdopodobnie japończyków, W tym czasie do Polski nie przyjeżdżały jeszcze Wycieczki z Chin. Morawiecki patrzy na nich i wypala: "jak ja ich nienawidzę. Wszystkich ich bym zamordował". jest w tych słowach, tonie głosu, absolutna, dogłębna, czysta nienawiść.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Piotr Gajdziński, Jakub N. Gajdziński.
Hasła:Morawiecki, Mateusz (1968- )
Bank Zachodni WBK
Przywódcy i głowy państw
Politycy
Banki
Polska
Publicystyka
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Fabuła Fraza, 2019.
Opis fizyczny:335 stron : ilustracje, fotografie ; 24 cm.
Forma gatunek:Książki. Literatura faktu, eseje, publicystyka.
Dziedzina:Polityka, politologia, administracja publiczna
Zakres czasowy:1991-2019 r.
Powstanie dzieła:2019 r.
Twórcy:Gajdziński, Jakub N. Autor

Powiązane zestawienia:Historia Polski (od 1989 r. - historia, publicystyka, polityka)
Publicystyka i reportaż polski
Biografie i pamiętniki polityków (od 1945 r.)
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 119
ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c

Sygnatura: 32
Numer inw.: 32574
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Wyp. nr 141
ul. Batalionów Chłopskich 87

Sygnatura: 32
Numer inw.: 4197
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 084480
do dnia: 2024-05-27
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj

Wyp. nr 142
ul. Powstańców Śląskich 126
(I piętro)

Sygnatura: 32
Numer inw.: 2671
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Notka biograficzna:

book

Gajdziński, Piotr

Jeden z najbardziej paradoksalnych życiorysów polskiego komunizmu. Absolwent sowieckiej „Leninówki”, członek partii bolszewickiej, wierny wyznawca stalinizmu, który w obecności Berii miał odwagę odmówić samemu Stalinowi. Bierut zamknął go w więzieniu, a jego nazwisko padało na najważniejszych stalinowskich procesach w krajach bloku sowieckiego. W 1956 roku odprawił do Moskwy najpierw Chruszczowa, a później Rokossowskiego. Na placu Defilad słuchało go 400 tysięcy ludzi, więcej niż jakiegokolwiek polskiego polityka, nie wyłączając Józefa Piłsudskiego. Miał poparcie [>>]
Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.