Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
book

Wielka księga przygód. 3

Autor: Stanecka, Zofia

   Notka biograficzna  Basia zastanawia się, skąd Mama bierze pieniądze. Bada problem słodyczy: czy zawsze można je jeść i czy wszyscy je lubią. Bawi się z Dziadkiem. Sprawdza, co można zrobić, kiedy zepsuje się telewizor.

Basia ma pięć lat. Tylko? Na pewno w sam raz, żeby szukać odpowiedzi na ważne pytania!


Odpowiedzialność:Zofia Stanecka, Marianna Oklejak.
Seria:Basia / Zofia Stanecka, Marianna Oklejak; Literacki Egmont
Hasła:Basia (postać fikcyjna)
Opowiadania i nowele
Literatura polska
Adres wydawniczy:Warszawa : Egmont Polska, 2015.
Wydanie:Wydanie pierwsze.
Opis fizyczny:174, [1] strona : ilustracje ; 21 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2015 r.
Twórcy:Oklejak, Marianna. Ilustracje

Odbiorcy:Dzieci. 6-8 lat.
Powiązane zestawienia:Opowiadanie dla dzieci
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii
Spis treści:

  1. Basia i pieniądze
  2. Basia i słodycze
  3. Basia i dentysta
  4. Basia i Dziadkowie
  5. Basia i telewizor
  6. Basia i telefon
  7. Basia i moda.

Zobacz spis treściSprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 113
ul. Powstańców Śląskich 108a

Sygnatura: I
Numer inw.: 57878
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Wyp. nr 114
ul. Powstańców Śląskich 17

Sygnatura: I
Numer inw.: 71847
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 076030
do dnia: 2024-07-29
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj


Notka biograficzna:

book

Stanecka, Zofia

Polska pisarka, autorka świetnych książek dla dzieci. Wielka znawczyni Narnii, pasjonatka Tolkiena, miłośniczka kina bollywoodzkiego. Jej proza to współczesna, bardzo dobra polszczyzna przesiąknięta humorem i mądrością. „Lubię pisać o stworzeniach trochę dziwnych, innych. Na przykład o trollach. I zadaję sobie pytanie: co by się stało, gdyby polubić trolla? Może wtedy przestałby być okrutny? A nawet jeśli nie... To też jest jakaś przygoda!”

Źródło: https://lubimyczytac.pl/autor/43452/zofia-stanecka
Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.

Serie (cykl) Basia można czytać w dowolnym porządku:

book
Basia i bałagan

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Mama postanowiła nauczyć Basię utrzymania porządku. Basia jest pełna entuzjazmu... przynajmniej na początku.

book
Basia i biwak

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Basia i biwak - zbliża się lato. Dzieci w przedszkolu rozmawiają o wakacjach. Basia jest zła, bo tylko ona nie wie jeszcze, gdzie pojedzie...

book
Basia i Boże Narodzenie

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Idą Święta. Basia piecze pierniczki. Tylko co zrobić, gdy do wszystkiego wmiesza się Piernikowy Potwór? I jak przygotować Wigilię bez udziału Mamy...

book
Basia i Dziadkowie

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Basia zachorowała. Jest jej źle i smutno. I właśnie wtedy przyjeżdżają Dziadkowie...

book
Basia i gotowanie

Mama Basi ma dość codziennego gotowania. Co się stanie, kiedy dowodzenie w kuchni przejmie Tata? Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz wszystkie przygody Basi?

book
Basia i kolega z Haiti

W przedszkolu Basi pojawia się nowy chłopiec. Ma na imię Titi, brązową skórę i mało mówi. Wzruszająca historia o polubieniu odmienności. Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?

book
Basia i Mama w pracy

Basia to wpółczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Basia i Mama w pracy - Mama Basi zaczyna pracować. Ma dużo mniej czasu dla rodziny. Szybko okazuje się, że nie tylko Basia źle to znosi...

book
Basia i nowy braciszek

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Basi rodzi się braciszek i okazuje się, że rodzice mają dla niej mniej czasu niż dawniej. A Basi to się zdecydowanie nie podoba...

book
Basia i opiekunka

Mama Basi zatrudnia opiekunkę. Basi się to zupełnie nie podoba. Postanawia nie odzywać się do opiekunki ani słowem... Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?

book
Basia i pieniądze

Przygody Basi poszerzają wiedzę dziecka, pomagają zrozumieć otaczajacy je świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Basia i pieniądze. Mama idzie do sklepu w towarzystwie trójki dzieci. To się nie może dobrze skończyć. Zabawna historia na bardzo aktualny temat.

book
Basia i przedszkole

Basia lubi przedszkole, wciąż jednak nie ma prawdziwego przyjaciela. A może przyjaciel jest tuż obok, tylko ona go nie dostrzega... Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?

book
Basia i taniec

Przygody Basi poszerzają wiedzę dziecka, pomagają zrozumieć otaczajacy je świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Basia i taniec. Mama postanawia zapisać się na lekcje tańca. Basia też o tym marzy. Pierwszym wyborem jest taniec brzucha...

book
Basia i telewizor

Chora Basia najchętniej cały czas spędzałaby przed telewizorem. Mamie nie bardzo się to podoba... Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz wszystkie przygody Basi?

book
Basia i upał w ZOO

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Jest upał. Basia z Tatą idą do ZOO. Poznają zwyczaje zwierząt, jedzą lody, rozmawiają. I do domu nie wracają sami...

book
Basia i plac zabaw

Mama Basi pracuje. Tata zabiera dzieci do parku. Ciekawe co z tego wyniknie... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i słodycze

Basia lubi żelki. I czekoladę. I ciastka. Żałuje, że nie może ich jeść codziennie... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i telefon

Basia i telefon. Kuzynka Lula dostała na urodziny prawdziwy telefon komórkowy. Basia jej zazdrości... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i alergia

Basia kocha konie i ciągle chodzi do stajni. Atak alergii jest dla niej jak koniec świata... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i podróż

Mama, Janek, Basia i Franek jadą samochodem w góry. Przed nimi długa droga... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i moda

Tata jedzie z Basią do centrum handlowego. Co może z tego wyniknąć? Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i urodziny w muzeum

Basia i urodziny w muzeum. Basia idzie na urodziny Anielki do Muzeum Narodowego... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i narty

Tata próbuje nauczyć Basię jeździć na nartach. Zadanie wydaje się bardzo proste... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszją dzieci i dorosłych.

book
Basia i wyprawa do lasu

Wyprawa do lasu to nie lada przygoda. Wystarczy mieć uszy i oczy szeroko otwarte... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i remont

Basia i remont. Kapiący kran, obluzowane klamki, brudne ściany - mieszkanie Basi prosi o remont. To będzie wyzwanie dla całej rodziny.
Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i wolność

Rodzina Basi ogląda wystawę. Przy okazji Basia dowiaduje się, jaka jest różnica między zakazami a zasadami i na czym właściwie polega wolność... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i biblioteka

Pani Marta zabiera grupę Basi do biblioteki na warsztaty z autorką książek. Basia skacze z radości. Bo biblioteka to naprawdę fantastyczne miejsce!
Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i zwierzaki

Basia, Janek i Franek kochają zwierzaki! Czy wyobrażacie sobie jakby to było mieć w domu dinozaura, tygrysa, misia koalę albo rodzinę podobnych do Kajetana żółwi?! Gdzie najlepiej czułby się krokodyl? Chyba w wannie! Nietoperz mógłby nocować na karniszu, a krowa na kanapie w salonie. Przeczytaj książkę „Basia i zwierzaki”, [...]

book
Basia i basen

Tata zabiera Basię i Janka do parku wodnego. Czy Basia nauczy się pływać? Czy odważy się zjechać z największej zjeżdżalni? I czy uda jej się umknąć przed... rekinem?
Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i tablet

Janek dostał tablet. To urządzenie ma coś wspólnego z żelkami - bardzo trudno się od niego oderwać. Mama narzeka, że dzieci się uzależnią, ale sytuacja jest bardziej skomplikowana. Bo jak to w końcu jest z tym tabletem? Da się bez niego żyć? Można go dobrze wykorzystać?

book
Basia i zegarek

Basia dostaje od Dziadka Henryka zegarek. Jest śliczny. Z brylancikami. Ale co z tego, skoro Basia nie umie czytać godzin z zegarka? Przy okazji nauki zaczyna zastanawiać się nad tym, czym jest czas i dlaczego czasem płynie wolniej, czasem szybciej...

book
Basia i telefon

Kuzynka Lula dostała na urodziny prawdziwy telefon komórkowy. Basia jej zazdrości... Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?

book
Basia i piknik

Przedszkole Basi organizuje leśny piknik dla dzieci. Cała rodzina z zapałem się do niego szykuje. Na pikniku nie może zabraknąć jedzenia, szczególnie naleśników! Nie może też na nim zabraknąć wspólnej zabawy, baniek mydlanych i zaskakujących przygód.

book
Basia i lato pod psem

Przygody Basi tym razem w zupełnie nowej, bo POWIEŚCIOWEJ odsłonie! Basia marzy o psie. Tak bardzo, że nic innego jej nie interesuje. No, może oprócz żelków. Nawet wakacje wydają się całkiem okropne, jeśli nie można mieć psa. Jednak rodzina Basi postanawia wyjechać nad morze pod namiot. Czy będą to najlepsze, czy najgorsze [...]

book
Basia : Bajki na dobranoc

24 bajki autorstwa rodziny Basi (i Zofii Staneckiej) czekają, by opowiedzieć je na dobranoc. Zabawne, melancholijne, niektóre rymowane. Krótkie - w sam raz na raz!

book
Basia : Wielka księga słów

Świat Basi tworzą słowa - jedne wszystkim znane, inne specyficzne dla Basinego świata. To one nazywają zachodzące w nim zjawiska i emocje, nadają mu niepowtarzalny charakter. Kim dla Basi jest "babcia", co oznacza to słowo w jej świecie? Jakie wzbudza skojarzenia i uczucia? A "przyjaciel", "gotowanie", "katar" i "kluseczki"? Bo czym są [...]

book
Basia : Wielka księga pytań

Basia lubi zadawać pytania Dlaczego? Bo dzięki nim może się czegoś dowiedzieć o sobie, o innych i o tym, jak działa świat. Po co? Bo Basia lubi dużo wiedzieć. Kto by zresztą nie lubił? Wielka księga pytań to zbiór opowiadań, w którym bliscy odpowiadają na pytania Basi, zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane. Bywa [...]

book
Basia : Wielka Księga

Czytamy dzieciom, kiedy są małe. Wspieramy je, gdy uczą się czytać. A kiedy już czytać umieją, każde spotkanie z książką staje się dla nich niepowtarzalną przygodą. "Wielka księga" to wielka przygoda. "Wielka księga. Basia" to zbiór opowiadań publikowanych w latach 2011-2012 w miesięczniku "Dziecko". Widzimy Basię i jej [...]

book
Wielka księga przygód. 2

Siedem opowieści o Basi i jej rodzinie. Siedem sytuacji z ich życia, czasem śmiesznych, czasem trudnych: nowy kolega z dalekiego kraju, pojawienie się opiekunki, gotowanie z Tatą, podróż z Mamą, biwak pod namiotem, wakacje na wsi, a na deser - wyprawa na plac zabaw.

book
Wielka księga przygód. 3

Basia zastanawia się, skąd Mama bierze pieniądze. Bada problem słodyczy: czy zawsze można je jeść i czy wszyscy je lubią. Bawi się z Dziadkiem. Sprawdza, co można zrobić, kiedy zepsuje się telewizor. Basia ma pięć lat. Tylko? Na pewno w sam raz, żeby szukać odpowiedzi na ważne pytania!

book
Wielka księga przygód. 4

Tuż przed snem Basia postanawia wgramolić się do łóżka rodziców, by mogli jej co nieco poopowiadać. Takiej okazji nie przepuści też Janek! Pamiętacie jak zbierał karty piłkarskie? I jak mama grała w piłkę? Albo jak wybrali się wszyscy do lasu i do muzeum? Właśnie o tym opowiadają Basi i Jankowi rodzice. Wspominają też [...]

book
Wielka księga przedszkola

Kiedy Basia pierwszy raz szła do przedszkola, trochę się cieszyła, a trochę bała. Chciała być duża, jak Janek, ale nie wiedziała, jak jej będzie w nowym miejscu. Czy pozna kogoś miłego? Co dokładnie będą robić? Teraz Basia ma 5 lat i wiele przedszkolnych koleżanek i kolegów. Razem bawią się na deszczu i robią pieski z [...]

book
Basia do słuchania

Basia uważa, że "wspólne słuchanie książek to jedna z najmilszych rzeczy, jakie istnieją na świecie". Na pewno inną taką rzeczą jest ich czytanie, a jeśli można robić na przemian jedno i drugie, to wtedy prawdopodobnie mamy do czynienia z pełnią szczęścia! Dlatego oddajemy w Wasze ręce 11 opowiadań o Basi napisanych przez [...]

book
Opowieści miśka Zdziśka

Misiek Zdzisiek to najlepszy kumpel Basi. Jest z nią na dobre i na złe. Ale ten miś w kolorze miodu nie jest zwyczajnym pluszakiem. Wiedzie życie pełne przygód - czasem zabawnych, czasem mrożących krew w żyłach. Walczy z łóżkowym potworem i ratuje Małpkę, która ciągle wpada w tarapaty. Czasem sam bywa w opałach, jak wtedy gdy [...]

book
Basia i chorowanie

Cała rodzina Basi zachorowała. A najbardziej Basia na tyle poważnie, że Tata zdecydował, aby zawieźć ją do szpitala. Ale w szpitalu wcale nie musi być źle, zwłaszcza gdy w odwiedziny przyjdzie ktoś bliski...

book
Basia i rower

Rodzina Basi jedzie na weekend na wieś. Rodzice planują wyprawę rowerową. Janek cieszy się, że to będzie wyprawa dookoła świata. Basia z kolei z obawą myśli, czy świat nie jest aby za wielki na dwa małe koła i dwie nie bardzo duże nóżki.

book
Basia i granice

Tego dnia wszystko idzie na opak. Po nerwowym poranku Basia spóźnia się do przedszkola. Nie cieszy jej rozmowa z Marcelem, a zachowanie Dżesiki wręcz ją denerwuje. Na szczęście pani Marta pokazuje przedszkolakom, jak radzić sobie w trudnych chwilach.

book
Basia i szkoła

Basia chciałaby chodzić do szkoły i nauczyć się pisać. Janek uważa jednak, że siostra jest na to jeszcze za mała. Z kolei kuzyn Antek tak bardzo nie lubi siedzenia w szkolnej ławce, że postanawia uciec. Przekonajcie się, co z tego wyniknie.

book
Wielka księga o uczuciach

Basia jest szczęśliwa zawsze w dzień słodyczowy. Lula czuje tremę przed występami na scenie. Mały Franek we wszystkich dorosłych budzi czułość. A Misiek Zdzisiek jest bardzo ciekawy, jak otworzyć słoik z miodem. Życie Basi, jej rodziny i przyjaciół jest pełne uczuć - takich, które wprawiają w dobry nastrój, i tych, które [...]

book
Basia i skarby

Ten weekend jest nietypowy. Basią i Jankiem zajmuje się Stryj Grześ. Stryjek - poszukiwacz przygód i obieżyświat - zabiera dzieci na wycieczkę, podczas której odwiedzają pełen skarbów zamek i przeżywają emocjonujące chwile.

book
Basia i przegrywanie

Basia, Dziadkowie i kuzynka Lula jadą nad jeioro. Deszczowa pogoda sprzyja wspólnemu graniu. Jak to jest gdy sie przegrywa? Czy łatwo jest się cieszyć z cudzej wygranej? I jak na porażkę reagują dorośli?

book
Basia i zagadki wszechświata : Mikroby

Basia nie przepada za myciem rąk. Kiedy pewnego dnia po spacerze biegnie do kuchni zamiast do łazienki, Mama postanawia wkroczyć do akcji. Okazuje się, że świat jest pełen niewidocznych gołym okiem stworzeń, które towarzyszą ludziom na każdym kroku. Spotkanie z mikrobami okazuje się dla Basi ciekawą i emocjonującą przygodą. Basia [...]

book
Basia i nocowanka

Basia, Anielka i Titi umawiają się na nocowankę. Spotkanie jest dla dzieci okazją do wspaniałej zabawy, wiąże się też z koniecznością poradzenia sobie z tęsknotą za bliskimi i codzienną domową rutyną.

book
Basia : wielka księga świąteczna

Basia uwielbia święta Bożego Narodzenia! A najbardziej wspólne robienie zabawek, ubieranie choinki i to, że wszędzie jest dużo światełek, a cały dom pachnie pierniczkami. Szkoda tylko, że na kolejne Święta trzeba czekać calutki rok! No i jeszcze jest kłopot ze śniegiem, który nie zawsze chce spaść. Kiedy jednak wreszcie spadnie, [...]

book
Basia i tajemnice ogrodu

W upalne popołudnie cała rodzina wybiera się na spacer w wyjątkowe miejsce. Basia dowie się, jakie tajemnice kryje zabytkowy ogród i jak ważna dla miasta jest zieleń, o którą wszyscy powinniśmy dbać.