Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
bookbook

Beata Tyszkiewicz [E-book] : portret damy

"Portret damy "

Autor: Augustyn-Protas, Anna.

   Notka biograficzna  



Jaka ona jest? Pamiętam, jak pytałam o to przypadkowe osoby. Zawsze pojawiał się zachwyt - że piękna, że z klasą i że ma cudowne poczucie humoru. Zdumiewało mnie, jak żywe reakcje i jaką czułość wywołuje w innych kobietach.

Ale prawdziwie zaskakujące okazały się rozmowy z jej znajomymi. Powszechnie znany portret wielkiej damy nabrał dodatkowego kolorytu. Postać z niego

okazała się nadspodziewanie barwna. Nieszablonowa. A do tego jej fascynujące życie samo mogłoby być kanwą dla filmowego scenariusza.

Ta książka to nie jest typowy, biograficzny zapis faktów z życia słynnej aktorki. To opowieść rozpisana na głosy. Nieznane dotąd fakty przytaczają między innymi Daniel Olbrychski, Juliusz Machulski, Hanna Bakuła czy Iwona Pavlovič. Przypominają zdarzenia, obrazy i słowa, które rzucają nowe światło na tę niezwykłą osobę. Kobietę, która dostała od losu urodę i talent. Ale - proszę mi wierzyć - nie tylko to.
(Opis według www.empik.com).

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Anna Augustyn-Protas.
Hasła:Tyszkiewicz, Beata (1938- )
Aktorzy polscy
Polska
Biografia
Pamiętniki i wspomnienia
Wywiad dziennikarski
Adres wydawniczy:Warszawa : Burda Książki - Burda Media Polska, copyright 2020.
Uwagi:Filmografia.
Forma gatunek:E-booki. Literatura faktu, eseje, publicystyka.
Dziedzina:Kultura i sztuka
Historia
Opis fizyczny:Plik tekstowy EPUB 14,79 MB
Plik tekstowy MOBI 33,27 MB
Wymagania systemowe:Dostępny do pobrania w formacie epub lub mobi.
ebook ebook    
Powiązane zestawienia:Biografie i pamiętniki aktorów, reżyserów
E-book
Biografie wyjątkowych kobiet
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Czyt. nr 17
ul. Powstańców Śląskich 17

Sygnatura: E.1951
Numer inw.: 1951
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekwypożycz


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

book



Notka biograficzna:

book

Augustyn-Protas, Anna

Dziennikarka, współautorka książek poświęconych zdrowiu, m.in.: „Czego ginekolog ci nie powie”, „O menopauzie. Czego ginekolog ci nie powie” z doktorem Tadeuszem Oleszczukiem, „Żyj 120 lat! czyli moc mikroodżywiania” z Martą Mieloszyk-Pawelec oraz autorka biografii Beaty Tyszkiewicz „Portret damy”. Interesuje się tematyką kobiecą i zagadnieniami z zakresu dobrego życia.

Źródło: https://zwierciadlo.pl/zdrowie/menopauza/544872,1,o-radosci-z-dojrzalosci-rozmowa-z-anna-augustyn-protas-autorka-ksiazki-w-pelni-jak-zaprzyjaznic-sie-z-menopauza-i-brac-od-zycia-to-co-najlepsze.read




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.