


Grom z jasnego nieba
Tytuł oryginału: "Thunderstruck, ".
Porywająca opowieść o jednym z największych w historii pościgów policyjnych, który zakończył się sukcesem tylko dzięki wynalezionej przez Guglielmo Marconiego telegrafii bezprzewodowej.
Rok 1910. Guglielmo Marconi - włoski fizyk, konstruktor i laureat Nagrody Nobla - jest bez reszty opanowany obsesją stworzenia sposobu łączności, który w owych czasach wydawał się nadprzyrodzonym. W tym samym czasie
Hawley Crippen, ceniony lekarz, popełnia zbrodnię niemal doskonałą. Najpierw truje swoją żonę, potem jej poćwiartowane zwłoki chowa w piwnicy, a następnie rozpowiada wśród znajomych, że małżonka wróciła do Stanów. Kiedy Scotland Yard odkrywa podczas przeszukania domu zwłoki kobiety, Crippen, by uniknąć aresztowania, zmuszony jest uciekać do Kanady.
Zobacz pełny opis| Odpowiedzialność: | Erik Larson ; z języka angielskiego przełożyła Monika Wyrwas-Wiśniewska. |
| Hasła: | Crippen, Hawley Harvey (1862-1910) Marconi, Guglielmo (1874-1937) Małżeństwo Pościg policyjny Śledztwo i dochodzenie Telegrafia Zabójstwo Londyn (Wielka Brytania) Ocean Atlantycki Powieść biograficzna Thriller Literatura amerykańska |
| Adres wydawniczy: | Katowice : Wydawnictwo Sonia Draga, 2021. |
| Wydanie: | Wydanie III. |
| Opis fizyczny: | 462, [2] strony : ilustracje ; 21 cm. |
| Uwagi: | Indeks. |
| Forma gatunek: | Książki. Proza. |
| Zakres czasowy: | 1900-1910 r. |
| Powstanie dzieła: | 2006 r. |
| Twórcy: | Wyrwas-Wiśniewska, Monika. Tłumaczenie |
| Powiązane zestawienia: | Thriller psychologiczny Książki i książeczki z gwiazdorskiej półeczki |
| Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
| Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Notka biograficzna:

Larson, Erik
Erik Larson bestsellerowy pisarz amerykański. Studiował historię oraz dziennikarstwo. Pisuje do różnych czasopism, był też członkiem kolegium redakcyjnego gazet „The Wall Street Journal” i „Time”. Zadebiutował na listach bestsellerów powieścią Diabeł w Białym Mieście, która otrzymała prestiżową Edgar Award i trafiła do ścisłego finału National Book Award, a wkrótce doczeka się ekranizacji z Leonardo DiCaprio. Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazała się także powieść o początkach nazizmu widzianego oczami amerykańskiej rodziny dyplomatów, W ogrodzie [>>], oraz powieść o jednym z największych w historii pościgów policyjnych Grom z jasnego nieba. Autor mieszka z żoną i trzema córkami w Seattle.
Źródło: https://soniadraga.pl/



































