Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo - KATALOG

Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
bookbook

Przechodząc przez próg, zagwiżdżę

Autor: Bieżuńska, Wiktoria.




Bohaterka tej książki nie należy do siebie. Nie ma imienia, prawa do własnego ciała, jej zdanie się nie liczy. Mała dziewczynka zepchnięta na margines spraw dorosłych bywa wciąga w środek rodzinnego dramatu jako narzędzie szantażu czy rekwizyt w teatrze pozorów.

Mimo to bohaterka-narratorka opowiada. Odzyskuje podmiotowość dzięki językowi i wyobraźni, które dają napęd doświadczeniu - głÃ³wnie cierpienia i bólu, ale też przyjemności i zdumienia światem.

Bo to jest powieść o zdumieniu światem.


Odpowiedzialność:Wiktoria Bieżuńska.
Seria:Seria Prozatorska Cyranki
Hasła:Dzieci
Rodzina wieloproblemowa
Trudne sytuacje życiowe
Powieść psychologiczna
Literatura polska
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Cyranka, 2022.
Wydanie:Wydanie I.
Opis fizyczny:123, [4] strony ; 21 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2022 r.
Powiązane zestawienia:Powieść i opowiadanie psychologiczne
Sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego 2022 r. - Projekt nr 825
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 38
ul. Konarskiego Stanisława 6

Sygnatura: 821-3 pol.
Numer inw.: 78230
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzlecenie


Nowości z działu Psychologiczna:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook

Komentarze (1)
Lamika
avatar

Posty: 625

Wysłany: 2024-09-10 20:05:16

Dziwna to prawidłowość, że im mniej stron ma książka tym żmudniej się ją czyta. Tu mamy obserwację najbliższego otoczenia prowadzonego przez najpierw 6-cio a później 8-mio letnią dziewczynkę. I nie wyobrażam sobie dziecka o takich myślach i tak zbrzydzonego tym. co widzi. Turpistyczny obraz brudu, głupoty, wydzielin. To świat, gdzie nie rosną kwiaty, jak jest huśtawka to obłazi z farby, jak jest piaskownica, to brudna i z wystającą butelką, jak jest na talerzu kurczak, to pełen żył i tłuszczu, ojciec śmierdzi, podobnie jak ubrania oferowane przez babkę itd. To dziecko patrzy oczami o wiele starszej osoby, Ale po co udaje, że ma 6 lat ?


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.