Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

multimedia
bookbook

Mapa Azji - puzzle [Zestaw dydaktyczny].




Jest to drewniana mapa Azji, w której puzzlami są poszczególne kraje kontynentu azjatyckiego. Każdy puzzel ma drewniany uchwyt. Pomoc ta służy do zapoznania dzieci z politycznym podziałem Azji oraz nauki państw.

CEL:
- Zapoznanie dzieci z politycznym podziałem kontynentów na państwa.
- Sensoryczne poznanie rozmieszczenia państw w obrębie danego kontynentu i ichkształtów.
Zapoznanie dzieci z nazwami

państw występujących w obrębie danego kontynentu.

JAK PRACOWAĆ Z POMOCĄ:
1. Zaproś dziecko do pracy na dywaniku lub przy stoliku. Przygotujcie drewniane puzzle i mapę kontrolną, ułóż ją po prawej stronie drewnianej mapy. Możesz powiedzieć dziecku: "To jest mapa Azji, jednego z kontynentów, które już znasz. Każdy kontynent podzielony jest na części, te części to państwa/kraje". Pokaż dziecku jakwyjmujesz jeden element układanki i połóż go na mapie kontrolnej. Zaproś dziecko, by kontynuowało pracę. Poułożeniu wszystkich kontynentów na mapie kontrolnej, pokaż dziecku jak umieścić je z powrotem na miejscu. Dziecko może wykonać tę aktywność jeszcze raz i tyle razy, ile będzie miało ochotę. Możecie policzyć ile jestpaństw/krajów, sprawdzić, który jest najmniejszy, a który największy.
2. Przeprowadź lekcję trójstopniową, aby dziecko poznało nazwy niektórych (lub wszystkich) państw Azji.
I stopień lekcji (prezentacja):
Wyjmij dwa lub trzy elementy mapy drewnianej. Pojedynczo pokazuj dzieckuelementy i nazywaj państwa, np.: "To są Chiny". Opowiedz dziecku jakąś ciekawostkę o prezentowanym państwie, najlepiej taką, która w jakiś sposób jest dziecku bliska lub odpowiada jego zainteresowaniom np.: "Chiny są najbardziej zaludnionym krajem świata, Chińczycy wynaleźli papier i fajerwerki"
II stopień lekcji (działanie):
Poproś dziecko, aby wykonało kilka czynności z elementami układanki, np.: "Podaj mi Chiny, zastukaj palcem w Japonię, schowaj w dłoniach Indie" - im więcej działań wymyślisz, tym lepiej dziecko zapamięta nazwy, postaraj się przemyśleć najpierw jakie kraje zaprezentujesz, by treści nie było za dużo lub żeby nie były do siebie zbyt podobne.
III stopień lekcji (sprawdzanie):
zapytaj dziecko wskazując na elementy układanki: Co to jest?
3. Za pomocą puzzli mapy dzieci mogą zbudować na dywaniku kontynent, bez karty kontrolnej, mogą spróbowaćukładać je od najmniejszego do największego.
4. Pokaż, jak obrysowywać wkładki z puzzli aby narysować mapę na kartce (ołówkiem lub odpowiadającą kolorowi puzzla kredką); pokolorujcie ją.
5. Zachęć dziecko do obrysowania kontynentów i stworzenia książeczki nt. państw Azji (mogą być wybrane, np. 5największych państw Azji).

[Opisy i instrukcje pracy z pomocami Montessori zostały opracowane przez nauczycielki Pracowni Montessorii, działającej przy Stowarzyszeniu Rodzice Razem, www.rodzicerazem.org.pl]

Zobacz pełny opis
Hasła:Metoda Montessori
Rozwój poznawczy
Azja
Ćwiczenia i zadania
Materiały pomocnicze
Układanki
Adres wydawniczy:Gdynia : Polskie Centrum Montessori Beata Licznerska, [2022].
Zawartość
zestawu:
  • 1 podstawa do mapy
  • 32 drewniane puzzle
Uwagi:Do pracy z zestawem dydaktycznym można użyć zestawu: Azja - mapa kontrolna lateksowa, zmazywalna, dostępnego osobno. Opis według pudełka i strony internetowej dystrybutora.
Forma gatunek:Publikacje dydaktyczne.
Dziedzina:Edukacja i pedagogika
Przeznaczenie:4+.
Odbiorcy:Dzieci. 0-5 lat. Rodzice. Pedagodzy.
Powiązane zestawienia:Metoda Montessori
Zestawy dydaktyczne
Sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego 2022 r. - Projekt nr 1400
Zestawy dydaktyczne - Metoda Montessori
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 142
ul. Powstańców Śląskich 126
(I piętro)

Sygnatura: G.41
Numer inw.: 41
Dostępność: można wypożyczyć na 14 dni

schowekzamów

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.