


おらおらでひとりいぐも,
Tytuł transliterowany: Pójdę sama
Jako młoda dziewczyna Momoko wyjechała do Tokio, by uciec przed prowincjonalnym życiem i wreszcie zyskać niezależność. W drodze do wolności paradoksalnie wkroczyła jednak na ścieżkę oczekiwań społeczeństwa: pracowała, była miła dla wszystkich, miała ładny dom, została posłuszną żoną i oddaną matką.
Teraz, w wieku 74 lat, gdy mąż nie
żyje, a dzieci dawno odeszły, kobieta wraca myślami do przeszłości. Zastanawia się nad własnym życiem, nad straconymi marzeniami, nad samotnością, starzeniem się i śmiercią. Czy nie za bardzo poświęciła samą siebie? Czy warto było przedkładać dobro innych nad swoje?
A może nadszedł już czas, aby zacząć podążać własną drogą?
Odpowiedzialność: | |
Hasła: | Bilans życia Kobieta samotna Osoby w wieku starszym Wolność Tokio (Japonia) Powieść Literatura japońska |
Adres wydawniczy: | Warszawa : Grupa Wydawnicza Foksal, 2023. |
Wydanie: | Wydanie I. |
Opis fizyczny: | 141, [3] strony ; 21 cm. |
Uwagi: | Na okładce nazwa autorki i tytuł także znakami japońskimi. Na stronie tytułowej i okładce: Wydawnictwo W.A.B. |
Forma gatunek: | Książki. Proza. |
Powstanie dzieła: | 2017 r. |
Twórcy: | Latoś, Dariusz. Tłumaczenie |
Powiązane zestawienia: | Sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego 2024 r. - Projekt nr 454 |
Skocz do: | Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Wyp. nr 113
ul. Powstańców Śląskich 108a
Sygnatura: 821-3 jap.
Numer inw.: 60928
Pozycja wypożyczona
do dnia: 2025-07-07
Lista rezerwacji: 110050
1
Wyp. nr 114
ul. Powstańców Śląskich 17
Sygnatura: 821-3 jap.
Numer inw.: 79426
Pozycja wypożyczona
do dnia: 2025-08-01
Wyp. nr 119
ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c
Sygnatura: 821-3 jap.
Numer inw.: 39381
Pozycja wypożyczona
do dnia: 2025-07-16
Notka biograficzna:

Wakatake, Chisako
Chisako Wakatake to japońska pisarka urodzona w 1954 roku. Po ukończeniu Iwate University przez krótki czas pracowała jako nauczycielka. Gdy wyszła za mąż, zrezygnowała z pracy i zajęła się prowadzeniem domu, jednak od czasu do czasu pielęgnowała swoją pasję, którą było pisanie.
Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/pojde-sama-chisako-wakatake-p-1883595.html?srsltidAfmBOorjGeDZINHtvLr3otL3CqZLIIx7do7A0PpqO8wYvasOCsZDFK89