Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo - KATALOG

Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
bookbook

Do końca moich dni

Autor: Rybakiewicz, Anna.

   Notka biograficzna  



PORUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ O BÓLU, CIERPIENIU I STRACHU, ALE TAKŻE O WIELKIEJ MIŁOŚCI, POŚWIĘCENIU I NIEGASNĄCEJ NADZIEI.

Apolonia Dobkowska miała odziedziczyć wielki majątek ziemski, wyjść za mąż i wieść szczęśliwe życie. Niespodziewanie zimą 1940 roku została wraz z całą rodziną wsadzona do towarowego pociągu i wywieziona pięć tysięcy

kilometrów od domu. Młoda dziewczyna zmieniła pokoje swojego dworu w Szczepankowie na zmarzniętą ziemię Syberii.

Apolonia podejmie nieludzki wysiłek, aby zapewnić przetrwanie swojej rodzinie, a zwłaszcza młodszemu bratu. Gdy pozostawiony w Polsce ukochany nie daje znaku życia, a wizja powrotu do kraju coraz bardziej się oddala, Apolonia zaczyna szukać szczęścia tam, gdzie pozornie nie powinna go odnaleźć - w ramionach zakochanego w niej Andrieja. Po zakończeniu wojny nadchodzi długo wyczekiwany moment powrotu do kraju. Czy życie napisało dla tej historii szczęśliwe zakończenie?

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Anna Rybakiewicz.
Seria:WielkieLitery.pl
Hasła:II wojna światowa (1939-1945)
Kobieta
Miłość
Obywatele ZSRR
Powroty
Zesłania
Polska
Syberia
Powieść obyczajowa
Literatura polska
Adres wydawniczy:Poznań : Grupa Wydawnicza Filia, 2024.
Wydanie:Wydanie I w tym formacie.
Opis fizyczny:342, [3] strony ; 24 cm.
Uwagi:W copyright nazwa autorki: Anna Kłosińska-Rybakiewicz.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Zakres czasowy:1939-2002 r.
Powstanie dzieła:2024 r.
Powiązane zestawienia:Książki wydane dużym drukiem
Sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego 2024 r. - Projekt nr 454
Powieść obyczajowa (z historią w tle)
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 38
ul. Konarskiego Stanisława 6

Sygnatura: DUŻY DRUK: 821-3 pol.
Numer inw.: 80527
Pozycja wypożyczona

Pozycja zamówiona.
Przewożona do innej placówki.


Lista rezerwacji: 104521 055513

schowekrezerwuj


2
więcejrezerwuj


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

book



Notka biograficzna:

book

Rybakiewicz, Anna

Anna Rybakiewicz to prawniczka i autorka powieÅ›ci obyczajowych. W swoich książkach powraca do dawnych minionych lat, ukazujÄ…c nieoczywiste i wyszukane detale historyczne oraz przywoÅ‚ujÄ…c zapomniane miejsca, które za sprawÄ… stworzonych przez niÄ… postaci na nowo budzÄ… siÄ™ do życia. Anna Rybakiewicz to Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Å?omża za osiÄ…gniÄ™cia w dziedzinie twórczoÅ›ci artystycznej za rok 2023 oraz Laureatka Podlaskiej Marki Roku 2023 w kategorii Odkrycie.

Źródło: ttps://ksiaznicapodlaska.pl/pl/aktualnosci/za-nami-sroda-literacka-z-anna-rybakiewicz.html




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook



Nowości z działu Obyczajowa:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.