Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
bookbook

Foul Lady Fortune = nikczemna fortuna

Tytuł równoległy: "Nikczemna fortuna ".

Autor: Gong, Chloe

   Notka biograficzna  



Jest rok 1931. Szanghaj zmienia się w kłębowisko żmij.

Cztery lata temu Rosalind Lang otarła się o śmierć, ale dziwny eksperyment, który uratował jej życie, Teraz, aby odpokutować zdradę z przeszłości, pracuje dla kraju, wykorzystując swoje talenty. Jest zabójczynią a jej pseudonim to Fortuna.

Kiedy Cesarska Armia Japońska rozpoczyna inwazję na Chiny, Rosalind otrzymuje

nową misję. Seria morderstw, których sprawcami mogą być Japończycy, budzi srogi niepokój w Szanghaju. Zgodnie z rozkazami Rosalind ma przeniknąć do powiązanej z Cesarstwem Japonii agencji prasowej i znaleźć osoby odpowiedzialne za działania terrorystyczne.

Aby odsunąć od siebie podejrzenia, musi udawać żonę szpiega nacjonalistów, Oriona Honga. Chociaż jego nonszalancki styl bycia oraz maniery playboya doprowadzają ją do furii, zgadza się z nim współpracować w imię wyższego dobra.

Dwójka szpiegów stara się dotrzeć do sedna spisku, ale z czasem zaczyna się przekonywać, że cała intryga ma znacznie większy zasięg i jest o wiele bardziej przerażająca, niż mogli przypuszczać.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Chloe Gong ; przełożyła Małgorzata Kaczarowska.
Hasła:Zabójcy
Szpiedzy
Eksperymenty
Spisek
Szanghaj (Chiny)
Powieść
Sensacja
Literatura amerykańska
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Jaguar, 2023.
Wydanie:Wydanie pierwsze.
Opis fizyczny:588 stron ; 22 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Zakres czasowy:1928-1931 r.
Powstanie dzieła:2022 r.
Twórcy:Kaczarowska, Małgorzata. Tłumaczenie

Powiązane zestawienia:Powieść szpiegowska
Powieść sensacyjna
Fantasy
Sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego 2024 r. - Projekt nr 454
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 113
ul. Powstańców Śląskich 108a

Sygnatura: 821-3 amer.
Numer inw.: 59516
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Wyp. nr 142
ul. Powstańców Śląskich 126
(I piętro)

Sygnatura: 821-3 amer.
Numer inw.: 12785
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Notka biograficzna:

book

Gong, Chloe

Chloe Gong znalazła się na liście bestsellerów „The New York Times” dzięki powieści “These Violent Delights” oraz jej kontynuacji, “Our Violent Ends”. Ukończyła dwa kierunki na University of Pennsylvania: anglistykę oraz stosunki międzynarodowe. Urodziła się w Szanghaju, wychowała w Auckland w Nowej Zelandii, a obecnie mieszka w Nowym Jorku i udaje, że jest całkiem dorosła. W wieku 13 lat, po pochłonięciu wszystkich książek z działu Young Adult w lokalnej bibliotece, dla zabicia czasu zaczęła pisać własne powieści i od tamtej pory robi to nieustannie. Plotka [>>]




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.





Serie (cykl) Foul Lady Fortune należy czytać w określonej kolejności:

book
Tom 1
Foul Lady Fortune : nikczemna fortuna

Jest rok 1931. Szanghaj zmienia się w kłębowisko żmij. Cztery lata temu Rosalind Lang otarła się o śmierć, ale dziwny eksperyment, który uratował jej życie, Teraz, aby odpokutować zdradę z przeszłości, pracuje dla kraju, wykorzystując swoje talenty. Jest zabójczynią a jej pseudonim to Fortuna. Kiedy Cesarska Armia Japońska [...]

book
Last Violent Call = ostatnie wezwanie

Sekretny Szanghaj kryje w sobie nieoczekiwane tajemnice. Dwie nowe urzekające nowele dotyczące wydarzeń z Foul Lady Fortune oraz postaci z dylogii These Violent Delights. Pierwsza nowela ujawnia, że Roma i Juliette kierują obecnie podziemną siatką handlarzy broni, a jednocześnie prowadzą spokojne, anonimowe życie jako młode [...]

book
Tom 2
Foul Heart Huntsman = nikczemny myśliwy

Rok 1932. Do Szanghaju wkracza zima, a wraz z nią rośnie zagrożenie inwazją japońską. Rosalind Lang spotkał najgorszy los szpiega - jej tożsamość została ujawniona. Teraz dziennikarze koczują pod jej mieszkaniem, a ona od tygodni prawie nie opuszcza swojej sypialni. Zastanawia jak pomóc Orionowi, który został porwany i nie pamięta [...]