


Jak ograłem PRL. T. 2, Z gitarą
"Z gitarą "
Polska lat 70. Na drogi wyjeżdża "maluch“, piłkarze Kazimierza Górskiego zdobywają olimpijskie złoto w Monachium, a Piotr Kaczkowski puszcza Pink Floydów w "MiniMaxie“ - programie radiowej "Trójki“.
Towarzysz Gierek zastąpił genseka Gomułkę. W naród wstąpiła nadzieja na lepsze życie w socjalistycznej ojczyźnie. Niby ojczyzna rośnie w siłę, lecz nadal trzeba wszystko
załatwiać i walczyć z trudnościami dnia codziennego. Franek Lipa nie daje się zwieść propagandowym hasłom. Trzyma się planu i żyje po swojemu, odnosząc sportowe sukcesy. Jednak los płata mu figla. Dzięki przyjacielowi, Zdzichowi, odkrywa nową pasję - gitarę. Granie i śpiewanie dają mu wolność. I przyciągają spojrzenia kobiet. Tymczasem nad jego studencką głową zbierają się czarne chmury.
Warto wybrać się Z gitarą w podróż do PRL-u - z drugim tomem cyklu Jak ograłem PRL - ponieważ fabuła kipi humorem, ironią i lekkością. Wszystkich rozbawi, ale i wzruszy!
Odpowiedzialność: | Witek Łukaszewski. |
Hasła: | Gitarzyści PRL Studenci Polska Powieść obyczajowa Literatura polska |
Adres wydawniczy: | Katowice : Wydawnictwo Szara Godzina, 2024. |
Wydanie: | Wydanie I. |
Opis fizyczny: | 343, [1] strona ; 21 cm. |
Forma gatunek: | Książki. Proza. |
Zakres czasowy: | 1970-1979 r. |
Powstanie dzieła: | 2024 r. |
Powiązane zestawienia: | Powieść i opowiadanie obyczajowe |
Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
Dodaj recenzje, komentarz | |
Inne pozycje z serii |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Notka biograficzna:

Łukaszewski, Witek
Unikalne połączenie charyzmatycznego kompozytora i wyczynowego gitarzysty z poetą i powieściopisarzem, twórcą gatunku musical fiction.
Źródło: http://www.witek-flamenco.pl/
Dodaj komentarz do pozycji:
Serie (cykl) Jak ograłem PRL można czytać w dowolnym porządku:
![]() | Tom 1 Jak ograłem PRL. T. 1, Na rowerzePolska lat 60. W muzyce króluje big-beat, w kolarstwie Ryszard Szurkowski, a na czarno-białym ekranie serial "Czterej pancerni i pies". W tym samym czasie Franek Lipa kombinuje, jak spełnić swoje marzenia. Chłopak godzi obowiązek szkolny z rozwijaniem własnego interesu, świetnie się odnajdując w sieci wzajemnych przysług i znajomości. [...] |
![]() | Tom 2 Jak ograłem PRL. T. 2, Z gitarąPolska lat 70. Na drogi wyjeżdża "maluch“, piłkarze Kazimierza Górskiego zdobywają olimpijskie złoto w Monachium, a Piotr Kaczkowski puszcza Pink Floydów w "MiniMaxie“ - programie radiowej "Trójki“. Towarzysz Gierek zastąpił genseka Gomułkę. W naród wstąpiła nadzieja na lepsze życie w socjalistycznej ojczyźnie. [...] |
![]() | Tom 3 Jak ograłem PRL. T. 3, Na sceniePolska lat 80. Gest Kozakiewicza podczas olimpiady w Moskwie zapisuje się w historii sportu, Czesław Miłosz otrzymuje Nagrodę Nobla, ,,Boskie Buenos" wygrywa w Opolu, a sierpniowe strajki rozpoczynają ,,karnawał" Solidarności i socjalistyczny raj trzeszczy w szwach. Franz Lipa, obibok z wyboru, znalazł swoją wielką miłość - gitarę i [...] |