Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
book

Granica : kim są, ustali się później

"Kim są, ustali się później "

Autor: Sumliński, Wojciech

   Notka biograficzna  



Historia, którą pokazujemy, to solidna dawka dyskomfortu, starannie zweryfikowana, powstała dzięki wsparciu żołnierzy broniących wschodniej granicy Polski i oparta o unikalne źródła - całkowicie nieznane opinii publicznej materiały Straży Granicznej i Policji - zawierające dziesiątki relacji i zeznań uchodźców oraz "kurierów", do których dotarł autor - a zarazem brzmiąca jak thriller.

Jest nie

tylko zapisem wstrząsającej wiedzy, ale przede wszystkim odpowiedzią na pytania dotąd bez odpowiedzi, jakie w obliczu chaosu informacyjnego dotyczącego fali uchodźców zmierzających do Polski zadajemy sobie wszyscy.

Jak wielu nielegalnych emigrantów przeniknęło do naszego kraju? Kim są ci ludzie i jak do nas trafili? Co o nas myślą i co zamierzają? Jak wygląda struktura i mechanizm działania zorganizowanej grupy przestępczej, która na procederze nielegalnej migracji zarobiła ponad 250 milionów dolarów i w jaki sposób niewielki lokal gastronomiczny w Warszawie stał się centrum finansowym nielegalnej migracji, a zarazem europejskim przyczółkiem finansowania islamskich grup terrorystycznych? Czy grozi nam los innych europejskich państw, w których są strefy no-go, gdzie nie działa już prawo i nie zapuszcza się policja, a faktyczną władzę sprawują grupy muzułmańskich przestępców? Czy przymusowa relokacja uchodźców ma drugie dno i dokąd to wszystko zmierza? Co nas czeka?

To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi. Nie trzeba robić obrzydliwej, ponurej propagandy wymierzonej w migrantów, bo to są ludzie, którzy potrzebują pomocy. [Donald Tusk o uchodźcach szturmujących polską granicę - 18 sierpnia 2021]

Wpuśćcie w końcu tych ludzi do Polski! Kim są, ustali się później! [Iwona Hartwich, poseł na Sejm RP, Koalicja Obywatelska - 20 sierpnia 2021]

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Wojciech Sumliński.
Hasła:Granice
Dziennikarstwo śledcze
Nielegalni imigranci
Politycy
Uchodźcy
Żołnierze
Straż graniczna
Polska
Reportaż
Literatura polska
Adres wydawniczy:Warszawa : Wojciech Sumliński Reporter, 2024.
Wydanie:Wydanie I.
Opis fizyczny:272 strony : ilustracje ; 21 cm.
Forma gatunek:Książki. Literatura faktu, eseje, publicystyka.
Dziedzina:Historia
Polityka, politologia, administracja publiczna
Socjologia i społeczeństwo
Powstanie dzieła:2024 r.
Powiązane zestawienia:Uchodźcy (historia, publicystyka, pamiętniki)
Publicystyka i reportaż polski
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 113
ul. Powstańców Śląskich 108a

Sygnatura: 314
Numer inw.: 60300
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Notka biograficzna:

book

Sumliński, Wojciech

Urodzony: 15 kwietnia 1969 Polski psycholog, dziennikarz, publicysta. Pracował m.in. w „Życiu”, „Gazecie Polskiej” i „Wprost”. Absolwent psychologii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Pracę zawodową rozpoczął w 1994 jako psycholog dziecięcy w przedszkolu integracyjnym na warszawskich Bielanach. W 1996 zamieszkał w Białej Podlaskiej, gdzie znalazł zatrudnienie w lotniczej jednostce wojskowej 5058 jako psycholog badający studentów Szkoły Lotniczej w Dęblinie i konsultant dowódcy jednostki do spraw psychoprofilaktyki pilotów. Jednocześnie rozpoczął pracę w [>>]




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.