

Mamy trupa i co dalej : od umierania do pochowania
"Od umierania do pochowania "
W tej książce znajdziesz rzetelne odpowiedzi na pytania o śmierć, które zawsze bałeś się zadać lub których zadać nie wypada. Łamiąc panujące w naszej kulturze tabu, autorki w przystępny sposób, otwarcie, ale też bez zbędnej sensacyjności opisują śmierć i wszystko, co jej towarzyszy. Dzięki temu przestaje być ona tematem trudnym, tajemniczym i niewygodnym.
Jeśli chcesz
się dowiedzieć, co dzieje się z naszym ciałem, gdy umrzemy, czy ciało zmarłego może się poruszyć, czym zajmuje się tanatokosmetolog, jak przebiega proces kremacji albo jak wygląda ceremonia pogrzebowa, tu znajdziesz odpowiedzi. W książce nie zabrakło też praktycznego poradnika, jak przetrwać pogrzeb, podpowiedzi, jak rozmawiać o śmierci, oraz sekcji z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.
No to co, uchylamy wieko trumny?
Odpowiedzialność: | Małgorzata Węglarz, Agnes Tołoczmańska. |
Hasła: | Branża pogrzebowa Pogrzeb Śmierć Zwłoki Żałoba Polska Poradnik Przewodnik tematyczny |
Adres wydawniczy: | Warszawa : Wydawnictwo RM, copyright 2024. |
Opis fizyczny: | 262, [2] strony : ilustracje ; 21 cm. |
Uwagi: | Bibliografia, netografia na stronach 260-[263]. |
Forma gatunek: | Książki. Poradniki i przewodniki. |
Dziedzina: | Etnologia i antropologia kulturowa |
Powstanie dzieła: | 2024 r. |
Twórcy: | Tołoczmańska, Agnes. Autor |
Powiązane zestawienia: | Życie codzienne, zwyczaje, obyczaje Sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego 2025 r. - Projekt nr 884 |
Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Notka biograficzna:

Węglarz, Małgorzata
Małgorzata Węglarz to pisarka, która nie boi się sięgać po tematy tabu i omawia je w lekki, przystępny sposób. Autorka pierwszego w Polsce reportażu kompleksowo opisującego kulisy branży pogrzebowej pod tytułem "Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej". W 2022 roku wystąpiła na konferencji TEDx Warsaw Women z prelekcją "Śmierć – instrukcja dla żywych". Poza reportażami pisze również książki z zakresu literatury sensacyjnej, a na co dzień zajmuje się copywritingiem funeralnym. Miłośniczka psów, literatury grozy i twórczości [>>]