

Sztuka przetrwania
To książka dla wszystkich, którym brakuje oddechu. Barwna i ożywcza opowieść o fermencie nadziei, uporze roślin, twórczym charakterze prac domowych oraz o całkiem przyziemnej rzeczywistości sztuki.
W oddzielnych, ale splecionych z sobą jak grzybnia esejach, Anka Wandzel wędruje po chaszczach i zapuszcza się za kulisy projektów ekologicznych znanych polskich artystek (Joanny Rajkowskiej, Diany Lelonek, Karoliny Grzywnowicz,
Cecylii Malik i innych), aby w dobie zmian klimatu docenić kreatywność i wysiłek tych, którzy o przetrwaniu i współpracy wiedzą najwięcej: pracowników technicznych, migrantek, matek, aktywistek, ogrodniczek czy osób w kryzysie bezdomności. A także morw, trzcin, grzybów, porzeczek, mszaków, chwastów i bocianów. Bo w książce Wandzel ludzie, rośliny i zwierzęta nigdy nie są oddzielni - razem, metodą prób i błędów, współtworzą piękny, choć kruchy i niedoskonały świat.
Zobacz pełny opisOdpowiedzialność: | Anka Wandzel. |
Hasła: | Rośliny Sztuka ekologiczna Sztuka kobiet Sztuka polska Esej |
Adres wydawniczy: | Warszawa : Wydawnictwo Karakter ; Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 2025. |
Opis fizyczny: | 221, [3] strony ; 21 cm. |
Forma gatunek: | Książki. Literatura faktu, eseje, publicystyka. |
Dziedzina: | Etnologia i antropologia kulturowa Historia Kultura i sztuka |
Zakres czasowy: | 1958-2024 r. |
Powstanie dzieła: | 2025 r. |
Powiązane zestawienia: | Szkice literackie, eseje |
Skocz do: | Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)