Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
bookbook

Mo

Autor: Szczygielski, Marcin

   Notka biograficzna  



Nie zgadniecie, kim jest Mo. Nimfą? Może elfem, dziewczynką? Nic z tych rzeczy. Jest wiadomością, przesłaniem, prośbą. Stworzyły ją zwierzęta i rośliny, oddając to, co mają najlepsze. Mo musi dotrzeć do ludzi i powiedzieć im, że to, co robią przyrodzie, jest szkodliwe, niebezpieczne i bezmyślne. I że Ziemia przez nich umiera.

Czy jej się to uda? Czy znajdzie kogoś, kto

usłyszy jej pieśń, zrozumie i weźmie sobie ją do serca?

Magiczna, ciepła, pełna humoru opowieść. Gorzko-słodka, ale pisana z nadzieją, że można jeszcze coś zmienić, zwłaszcza jeśli jest się uważnym, empatycznym i zdeterminowanym.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Marcin Szczygielski ; ilustracje Maria Strzelecka.
Hasła:Natura
Ludzie a rośliny
Ludzie a zwierzęta
Ochrona przyrody
Stworzenia fantastyczne
Powieść
Literatura polska
Adres wydawniczy:Warszawa : Wytwórnia, 2025.
Wydanie:Wydanie pierwsze.
Opis fizyczny:90, [3] strony : ilustracje ; 21 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2025 r.
Twórcy:Strzelecka, Maria. Ilustracje

Odbiorcy:Dzieci. 9-13 lat.
Powiązane zestawienia:O przyrodzie, środowisku
Sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego 2025 r. - Projekt nr 884
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 29
ul. Konarskiego Stanisława 6

Pozycja w trakcie opracowywania, niebawem będzie udostępniana.

Wyp. nr 141
ul. Batalionów Chłopskich 87

Pozycja w trakcie opracowywania, niebawem będzie udostępniana.



Notka biograficzna:

book

Szczygielski, Marcin

Urodzony w Warszawie w 1972 r. pisarz, dziennikarz i grafik, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Pisze książki: horror, literatura młodzieżowa, literatura obyczajowa, romans, literatura piękna, biografia, autobiografia, pamiętnik, literatura dziecięca, opowiadania, powieści, kulinaria, przepisy kulinarne.Odrębną dziedziną twórczości Marcina Szczygielskiego są książki dla dzieci i młodzieży. Pierwszą była wydana w 2009 r. powieść science-fiction „Omega”, która otrzymała główną nagrodę w konkursie literackim IBBY i tytuł Książki Roku IBBY 2010 Następną powieść [>>]




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook



Nowości z działu O przyrodzie, ¶rodowisku:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.