


Zegarek z kopertką
Losy dwóch Polaków i dwóch Rosjan splatają się ze sobą w trakcie podróży nad Bajkał.
Siergiej jest przyjaźnie nastawiony do Polski, za to Timur, który jest wychowany na sowieckiej wersji historii, ma do niej pretensje o to, że nie chciała być w sojuszu ze Związkiem Radzieckim, że przez nią jego kraj się rozpadł. Oskarża Rafała o kłamstwo, gdy ten mówi, że żołnierze Armii
Czerwonej zabierali Polakom zegarki. Takie z kopertką. Taki, jaki on sam, Timur, dostał od swojej ukochanej żony.
Kiedy ginie zegarek Rosjanina, ten zaczyna popadać w obsesję. Uważa, że to Polak mu go ukradł w ramach zemsty za dawne czasy. A to czyni ich dalszą, wspólną podróż jeszcze bardziej skomplikowaną.
| Odpowiedzialność: | Jacek Getner. |
| Hasła: | Fałszywe oskarżenie Konflikt Kradzież Podróże Polacy Rosjanie Stosunki etniczne Bajkał (Rosja ; wybrzeże) Powieść Literatura polska |
| Adres wydawniczy: | Warszawa : Chmury - Virtualo, 2025. |
| Wydanie: | Wydanie I. |
| Opis fizyczny: | 237, [1] strona ; 21 cm. |
| Forma gatunek: | Książki. Proza. |
| Zakres czasowy: | 1997 r. |
| Powstanie dzieła: | 2025 r. |
| Powiązane zestawienia: | Sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego 2025 r. - Projekt nr 884 |
| Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
| Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Notka biograficzna:

Getner, Jacek
Wicehrabia polskiej komedii kryminalnej. Autor książek o genialnym detektywie Jacku Przypadku, pomysłodawca i fundator corocznej nagrody „Zbrodnia z przymrużeniem”, laureat nagród dramaturgicznych, w tym Nagrody im. Rolanda Topora. Wyznaje zasadę, że o wszystkim, nawet o morderstwie, najlepiej opowiadać od tej śmieszniejszej strony. Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od tworzenia zabawnych reklam, by potem stać się współscenarzystą serialu „Daleko od noszy”.
Źródło: https://wydawnictwolira.pl/autorzy/jacek-getner/























