Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
bookbook

The queen`s rising

Autor: Ross, Rebecca.

   Notka biograficzna  



Żaden mężczyzna nie zasiądzie na tronie, dopóki królowa i jej lud na to nie pozwolą.

Siedemnastoletnia Brienna większość życia spędziła w elitarnej szkole w Valenii. Zgodnie z tradycją tylko pięć dziewcząt raz na siedem lat dostępuje tego zaszczytu. Gdyby nie dziadek, Brienna nigdy by się tam nie znalazła. Jej matka umarła, a ojciec, którego nie poznała, pochodził z Maevany -

sąsiedniego kraju słynącego z wojowniczych królowych, władających potężną magią.

Nadchodzi jednak czas zmian i coraz więcej osób zaczyna kwestionować istniejący porządek. Maevański tron przejmuje despotyczny mężczyzna, który ogłosił się królem. Zagraża on nie tylko tradycjom swojego ludu - łakomym okiem krwawego zdobywcy spogląda też na Valenię.

Przeciwnicy władcy planują rebelię, ale by zwyciężyć potrzebują dziewczyny wychowanej w świecie elegancji, etykiety i wytwornych przyjęć. Tylko Brienna i jej ukryte moce pomogą odnaleźć Kamień Zmierzchania - potężny artefakt, który obali króla.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Rebecca Ross ; przełożyła Ewa Skórska.
Hasła:Dziewczęta
Nastolatki
Przedmioty magiczne
Sekrety rodzinne
Spisek
Władcy
Wojna domowa
Zdolności
Fantasy
Powieść
Literatura amerykańska
Adres wydawniczy:Warszawa : You&YA, 2025.
Wydanie:Wydanie I.
Opis fizyczny:350, [2] strony : ilustracja ; 21 cm.
Uwagi:Na okładce: Pasja, bunt, przetrwanie.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2018 r.
Twórcy:Skórska, Ewa. Tłumaczenie

Przeznaczenie:Książka dla czytelników 14+.
Odbiorcy:Młodzież. 14-17 lat.
Powiązane zestawienia:Fantasy
Fantasy (literatura dla młodzieży)
Literatura Young Adult
Sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego 2025 r. - Projekt nr 884
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 142
ul. Powstańców Śląskich 126
(I piętro)

Sygnatura: 821-3 amer.
Numer inw.: 13361
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 088214
do dnia: 2025-09-11


Lista rezerwacji: 100545 100546 056338 111072

schowekrezerwuj


4
więcejrezerwuj


Notka biograficzna:

book

Ross, Rebecca

Rebecca Ross jest autorką bestsellerowych książek z gatunku fantasy i science fiction dla młodzieży i dorosłych. Dorastała w Atlancie w stanie Georgia. Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Georgia. Pracowała jako bibliotekarka szkolna, tworzyła też napisy do filmów. Zadebiutowała w 2018 roku powieścią „Narodziny królowej”. Jej kolejne książki okazały się hitami, Ross jest obecnie najlepiej sprzedającą się i najbardziej cenioną autorką powieści fantasy i sience fiction według New York Timesa. Jej książki zostały przetłumaczone na trzynaście języków, w tym [>>]




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbook



Nowości z działu Fantasy:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.