Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
bookbook

Słowiańskia krew

Autor: Krzysteczko, Anna.

   Notka biograficzna  



Żywiecczyzna, XIII wiek. Zima w górach jest surowa i codzienność wystawia ludzi na ciężkie próby. Nocą, gdy ktoś próbuje wtargnąć do domu Żywki, kobieta bez namysłu chwyta za kuszę, gotowa bronić rodziny i dobytku. Nie wie, że jej życie właśnie splotło się z losem człowieka skrywającego tragiczną tajemnicę.

Kim jest napastnik? Czy do Zabłocia przywiódł go

przypadek, czy może przeznaczenie? I co tak naprawdę czai się w mrocznych lasach wokół zagrody, a co jest jedynie wytworem wyobraźni?

"Słowiańska krew" to intrygująca fabuła, która łączy historię i słowiańskie wierzenia w opowieść o bolesnej przeszłości, ludzkich namiętnościach, moralnych dylematach oraz cienkiej granicy między rzeczywistością a magią.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Anna Krzysteczko.
Hasła:Miłość
Małżeństwo
Rodzina
Tajemnica
Uzdrowiciele
Żywiec (woj. śląskie ; okolice)
Powieść historyczna
Powieść obyczajowa
Literatura polska
Adres wydawniczy:Katowice : Wydawnictwo Szara Godzina, 2025.
Wydanie:Wydanie I.
Opis fizyczny:329, [4] strony : tablica genealogiczna ; 21 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2025 r.
Powiązane zestawienia:Powieść historyczna (czas akcji: Średniowiecze)
Powieść historyczna
Sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego 2025 r. - Projekt nr 884
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 114
ul. Powstańców Śląskich 17

Sygnatura: 821-3 pol.
Numer inw.: 81773
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 056504
do dnia: 2025-10-29


Lista rezerwacji: 070000 111877

schowekrezerwuj


2
więcejrezerwuj

Wyp. nr 143
ul. Sternicza 98

Sygnatura: 821-3 pol.
Numer inw.: 13095
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 110028
do dnia: 2025-12-08


Lista rezerwacji: 110061

schowekrezerwuj


1
więcejrezerwuj


Notka biograficzna:

book

Krzysteczko, Anna

Anna Krzysteczko pochodzi z Cięciny, malowniczej wsi niedaleko Żywca. Ukończyła studia z zakresu rachunkowości i finansów. Na co dzień łączy pracę zawodową z pasją do pisania. Jako rodowita góralka często czerpie inspiracje z bogactwa góralskiej kultury i tradycji. Wielka miłośniczka rzemiosła ludowego – nie tylko je podziwia, ale w wolnych chwilach sama praktykuje różne techniki rękodzielnicze. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i dumną mamą dwóch synów.

Źródło: http://www.ciecina.eu/czytelnia/artykuly/3692-slowianskie-serce-1




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

book



Nowości z działu Historyczna:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.





Serie (cykl) Słowiańska saga należy czytać w określonej kolejności:

book
Tom 1
Słowiańskie serce

Polska, XIII wiek. W sercu Żywiecczyzny mieszka Sambor, charyzmatyczny zakonnik, który dzięki bogatej wiedzy medycznej i altruizmowi cieszy się poważaniem wśród okolicznej ludności. Pewnego dnia ratuje życie młodej dziewczyny i noworodka. Ten szlachetny uczynek wywołuje lawinę nieoczekiwanych wydarzeń, a bogobojny medyk staje przed nie [...]

book
Tom 2
Słowiańskia krew

Żywiecczyzna, XIII wiek. Zima w górach jest surowa i codzienność wystawia ludzi na ciężkie próby. Nocą, gdy ktoś próbuje wtargnąć do domu Żywki, kobieta bez namysłu chwyta za kuszę, gotowa bronić rodziny i dobytku. Nie wie, że jej życie właśnie splotło się z losem człowieka skrywającego tragiczną tajemnicę. Kim jest [...]