Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
bookbook

Miasto burz [E-book]

Autor: Śmielak, Michał

   Notka biograficzna  



Niebo nad Sandomierzem zaciąga się czarnymi chmurami. Gdy mieszkańcy chronią się przed skutkami nawałnic, policjanci mają ręce pełne roboty. Krwawe rodzinne porachunki, niby codzienna rzecz w pracy komisarza Bruna Kowalskiego, okazują się zapowiedzią niespokojnych czasów.

Kilka pozornie niezwiązanych ze sobą wydarzeń zbija się w jedną burzową chmurę, która wstrząśnie całym

miastem.

Wskutek uderzenia pioruna ginie znany sandomierski fotograf. Wkrótce wychodzą na jaw skrywane przez niego mroczne tajemnice.

Anonimowa dziewczyna informuje policję, że na peryferiach miasta doszło do morderstwa. Wygląda to na typowe zabójstwo: szwagier zabił szwagra. Jednak po zagłębieniu się w sprawę policjanci odkrywają fakty powiązane z krwawą historią z przeszłości.

Komisarz Bruno Kowalski będzie musiał skorzystać z pomocy historyka Krzysztofa Szorcy. Kluczowe dla rozwikłania zagadki okażą się wydarzenia z 1986 roku i śledztwo prowadzone wtedy przez porucznika Mariana Bieleckiego.

Czy miejsca zbrodni, w czasach PRL-u tętniące życiem, a współcześnie opuszczone i zapomniane, są przypadkowe?

Michał Śmielak, autor bestsellerowej "Osady" i "Miasta mgieł", zabiera czytelnika w podróż przez Sandomierz sprzed czterdziestu lat. Bezwzględni funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa, zbrodnia bez kary i zaginione skarby przedwojennej szlachty, miłość i nienawiść - to nieodzowne elementy dobrej powieści.
(Opis według www.gandalf.com.pl).

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Michał Śmielak.
Hasła:Burza
Niewyjaśnione zbrodnie
Sekrety rodzinne
Sandomierz (woj. świętokrzyskie)
Kryminał
Powieść
Literatura polska
Adres wydawniczy:Warszawa : Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska, copyright 2025.
Wydanie:Wydanie pierwsze.
Uwagi:Na okładce: Z burzą przychodzi mrok.
Forma gatunek:E-booki. Proza.
Wymagania systemowe:Dostępny do pobrania w formacie epub lub mobi.
ebook ebook    
Powiązane zestawienia:Powieść i opowiadanie kryminalne
E-book
Sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego 2025 r. - Projekt nr 1457
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Czyt. nr 17
ul. Powstańców Śląskich 17

Sygnatura: E.4652
Numer inw.: 4652
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 068065
do dnia: 2025-12-24


Lista rezerwacji: 107243 069647 111823 077363 696067 110246 057547 063889

schowekrezerwuj


8
więcejrezerwuj


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookbook



Notka biograficzna:

book

Śmielak, Michał

Michał Śmielak urodził się w 1979 roku. To polski pisarz, mieszkający w Sandomierzu, w którym nietrudno o zagadki kryminalne. Jego sensacyjne thrillery, od samego momentu wydania, trafiają na listy bestsellerów. Ich autor spełnił dzięki temu swoje marzenie z dzieciństwa o pisaniu poczytnych powieści. Historie, które rodzą się w głowie Śmielaka, są nac wane odpowiednią dawką brutalności i humoru. W ich fabule często przeplatają się wierzenia i historie, związane z danym miejscem. Michał Śmielak jest fanem rekonstrukcji historycznych, ciężkiej muzyki i motocykli. W wolnych [>>]




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.





Serie (cykl) Komisarz Bruno Kowalski należy czytać w określonej kolejności:

book
Tom 1
Miasto mgieł

Coś czai się we mgle. Sandomierz spowity październikowymi mgłami łapie oddech po intensywnym sezonie turystycznym. Spokój mieszkańców burzy jednak brutalne morderstwo kobiety. Podobnie jak w zapomnianym rytuale ktoś rozwarł szczęki ofiary i wcisnął je w ziemię, aby ta po śmierci nie mogła pożywić się krwią. Sprawą budzącego [...]

book
Tom 2
Miasto burz

Z burzą przychodzi mrok... Niebo nad Sandomierzem zaciąga się czarnymi chmurami. Gdy mieszkańcy chronią się przed skutkami nawałnic, policjanci mają ręce pełne roboty. Krwawe rodzinne porachunki, niby codzienna rzecz w pracy komisarza Bruna Kowalskiego, okazują się zapowiedzią niespokojnych czasów. Kilka pozornie niezwiązanych ze [...]