Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
bookbook

Jarun

Autor: Banaszyńska, Monika




Gdy słowiańskie potwory ponownie się obudzą, przyjdzie nam walczyć o ocalenie świata.

Siedemnastoletnia Dobrawa mieszka z rodzicami w popegeerowskim bloku na skraju puszczy. Czas, w którym ją poznajemy jest ze wszech miar dziwny - choć to grudzień, nadal panują letnie upały. Zmęczeni nimi ludzie chętnie chłodzą się w lokalnych rzekach i jeziorach, jednak WOPR ostrzega - pływacy topią się

jeden po drugim.

W domach i wkoło nich obserwowane są dziwne stworzenia. Jak niemal co dzień, Dobrusia wybiera się na spacer, by w samotności pooddychać świeżym leśnympowietrzem. Przebywanie wśród drzew dodaje jej sił. Niestety, tego wieczora nie dane jej jest spędzićczasu tak jak lubi. Nad leśnym stawem w zakolu Narwi bawi się grupa czwartoklasistów. Już ją zauważyli i rozpoczęli grę w dogryzanie młodszej koleżance. Nagle z wody wyłania się zielonkawa ręka. Jeden po drugim, osiemnastolatkowie znikają pod wodą. Pod wpływem głosu, który pojawiasię w jej głowie, Dobrusia rusza im na ratunek. Udaje jej się ocalić dwoje z czworga.

Odtąd Zuza i Janek staną się towarzyszami niebezpiecznej podróży, na końcu której na Dobrawę czeka prawda o niej samej i. tajemniczy starodawny bóg, zagrażający wszystkiemu, co dziewczyna zna i kocha.

Wciągające romantasy inspirowane mitologią słowiańską!

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Monika Banaszyńska.
Hasła:Anomalie pogodowe
Bóstwa
Mitologia słowiańska
Nastolatki
Potwory
Fantasy
Powieść
Romans
Literatura polska
Adres wydawniczy:Gliwice : beYA, copyright 2025.
Opis fizyczny:342, [1] strona ; 21 cm.
Uwagi:Stanowi pierwszy tom Dylogii Złotej Tarczy.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2024 r.
Przeznaczenie:Wiek: 16+.
Odbiorcy:Młodzież. 14-17 lat.
Powiązane zestawienia:Literatura Young Adult
Romans i magia
Fantasy
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 113
ul. Powstańców Śląskich 108a

Pozycja w trakcie opracowywania, niebawem będzie udostępniana.



Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

book



Nowości z działu Fantasy:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.