

Za dobrze się maskowałam : rozmowy o doświadczeniach kobiet w spektrum autyzmu
"Rozmowy o doświadczeniach kobiet w spektrum autyzmu "
Moje autystyczne bohaterki i bohaterowie są szczerzy, nie krygują się, nie wybielają. Nie koloryzują prawdy, bo dla nich jest ona ważniejsza niż myślenie o tym, czy wypadli w rozmowie dostatecznie dobrze.
Wierzę, że ich doświadczenia staną się drogowskazem dla innych, pomagając im odnaleźć swoje miejsce w świecie i zbudować własną tożsamość.
A oto lista
osób, które spotkasz na kartach tej książki:
Ewa Furgał
Anna Gumowska
Joanna Jurewicz
Alicja Kosmalska
Aleksandra Leśnik (której głosu użyczyła mama, Małgorzata Leśnik)
Joanna Ławicka
Katarzyna Mazur
Kinga Pacholska
Beata Roussel
Justyna Sujata
Agnieszka Sułkowska
Agnieszka Warszawa
Anita Wojtkiewicz
| Odpowiedzialność: | Monika Szubrycht. |
| Hasła: | Kobieta Zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD) Autyzm Neuroróżnorodność Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) Psychoedukacja Wywiad dziennikarski |
| Adres wydawniczy: | Kraków : Copernicus Center Press, 2025. |
| Wydanie: | Wydanie I. |
| Opis fizyczny: | 300, [4] strony ; 22 cm. |
| Forma gatunek: | Książki. Literatura faktu, eseje, publicystyka. |
| Dziedzina: | Medycyna i zdrowie Psychologia |
| Powstanie dzieła: | 2025 r. |
| Powiązane zestawienia: | Autyzm, spektrum Autyzmu Publicystyka i reportaż polski Polecane nowości wydawnicze |
| Skocz do: | Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Notka biograficzna:

Szubrycht, Monika
Monika Szubrycht, z wykształcenia polonistka, dziennikarka, neurologopedka, wykładowczyni Krakowskiego Instytutu Rozwoju Edukacji. Prowadzi w Interii serwis „Mam Dziecko”. Laureatka Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii: dziennikarz specjalistyczny.
Źródło: https://wydawnictwo-silvarerum.eu/product-author/szybrycht-monika/

