

Po co nam sztuka?
Po co nam sztuka?, pytają kula, bałwan, palma, gnuśna linia i nocny motyl. Kim są i czy mają coś wspólnego z kolekcją Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie? Dlaczego mówią, że sztuka to zabawa, sztuka to emocje, sztuka to królowa opowieści, sztuka to okno na świat? Kto ma ochotę na szukanie odpowiedzi?
To książka o tym, że sztuka częściej zadaje pytania, niż na nie odpowiada. Może
więc w muzeum nie warto się głowić: czy to rozumiem, czy to jest na poważnie, czy ja też potrafię tak zrobić? Bo często nie muszę dokładnie rozumieć i bywa, że sztuka jest niepoważna. A co więcej, czasem okazuje się, że tak - ty też potrafisz to zrobić! Sztuka nie rządzi się zasadami klasycznej baśni czy serialu, gdzie wszystko zmierza w stronę mniej lub bardziej szczęśliwego zakończenia. Wiele dzieł wydaje się pochodzić z odległej planety i mówi w swoim własnym języku. Właśnie o tym jest ta książka: o radościach mierzenia się z tajemnicą, o pozwoleniu sobie na podróż w nieznane. I o zabawie w chowanego.
[Sebastian Cichocki, twórca wystaw w MSN-ie]
| Odpowiedzialność: | Katarzyna Witt ; ilustracje: Ola Niepsuj ; [redakcja: Joanna Olech]. |
| Hasła: | Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Warszawa) Sztuka Wystawy stałe Wystawy sztuki Warszawa (woj. mazowieckie) Opracowanie Przewodnik po wystawie Publikacja bogato ilustrowana |
| Adres wydawniczy: | Warszawa : Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 2025. |
| Opis fizyczny: | 133, [3] strony : ilustracje ; 29 cm. |
| Forma gatunek: | Książki. Publikacje popularnonaukowe. |
| Dziedzina: | Kultura i sztuka |
| Zakres czasowy: | 1968-2025 r. |
| Powstanie dzieła: | 2025 r. |
| Twórcy: | Niepsuj, Aleksandra. (1986- ). Ilustracje Olech, Joanna. (1955- ). Redakcja |
| Odbiorcy: | Dzieci. 9-13 lat. |
| Powiązane zestawienia: | Nagroda Literacka m.st. Warszawy - nominacje 2026 |
| Skocz do: | Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Wyp. nr 29
ul. Konarskiego Stanisława 6
Wyp. nr 114
ul. Powstańców Śląskich 17
Wyp. nr 119
ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c
Pozycja w trakcie opracowywania, niebawem będzie udostępniana.
Notka biograficzna:

Witt, Katarzyna
Nazywam się Katarzyna Witt i jestem nagradzaną edukatorką, twórczynią treści dla dzieci, autorką książek, warsztatów, programów edukacyjnych i wystaw. Działania realizuję samodzielnie lub zapraszam do współpracy inne twórczynie i osoby działające na polu kultury.
Źródło: https://kolektor.co/

