Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy


20 OSTATNICH KOMENTARZY


Lamika


Posty:661

 Dotyczy: Czerwona woda
 Wysłany: 2026-06-22 20:43:52


W zbiorach:     


Mówi się, że nadzieja umiera ostatnia. Pewnie tak, ale zanim umrze potrafi zniszczyć życie. Ciągnące się latami poszukiwania zaginionej córki i siostry, pomyłki świadków i celowe dezinformacje podtrzymujące tę nadzieję, która całkowicie zmieniła życie rodziny. Do tego niejako w tle zaznaczone gwałtowne, krwawe przemiany i rozpad byłej Jugosławii. I zaskakujące zakończenie zagadki zniknięcia i co za tym stało.
I jeszcze rola przypadku, który jednak tym razem, mimo całego zła, doprowadził do czegoś dobrego. Bardzo warto przeczytać. To o wiele więcej niż kryminał.

122390


Posty:1

 Dotyczy: Koty : kompendium
 Wysłany: 2026-06-18 21:34:28


W zbiorach:     


fgyu

Lamika


Posty:661

 Dotyczy: Rósa i Björk
 Wysłany: 2026-06-17 17:18:38


W zbiorach:     


Kto zaintrygowany tytułem nawiązującym do poprzedniego tomu pt. "Hildur" spodziewał się, że książka będzie dotyczyła losów dziewczynek sporo się na rozwiązanie zagadki naczeka. Po drodze jedno niewątpliwe zabójstwo i jedno domniemane, losy niejakiej Disy, perypetie sercowo i rodzinne policjanta, wybryki miejscowej pijaczki i różne inne takie wydarzenia. Wszystko to dzieje się w różnych przedziałach czasowych. Czy jest interesujące ? Dla mnie umiarkowanie, bo przy nastawieniu na kryminał dostaje się w 80 % powieść obyczajową.

Lamika


Posty:661

 Dotyczy: Rodzina z domu obok
 Wysłany: 2026-06-16 21:54:11


W zbiorach:     


Na faktach. Trzynaścioro dzieci maltretowanych przez najwyraźniej niezrównoważonych psychicznie rodziców, zwłaszcza matkę, wykorzystywaną seksualnie w dzieciństwie przez własnego dziadka.
Książka drobiazgowo opisuje co działo się w tej rodzinie, i to po kilka razy to samo i tymi samymi słowami. Raz by wystarczyło czytelnikowi, ale nie autorowi i wydawcy. Zdziwiły mnie dwie rzeczy: łatwość uzyskiwania kredytów, po kilkukrotnym ogłoszeniu przez kredytobiorców bankructwa. Najwyraźniej brak jakiegoś międzystanowego rejestru notorycznych dłużników. A druga sprawa to zakładanie szkoły domowego nauczania. Jedyna wymagana, a i tak nie egzekwowana, to kontrola straży pożarnej. A gdzie kontrola merytoryczna ? O opiece społecznej nie wspomnę. Dziwne to.

93913


Posty:7

 Dotyczy: Martwa natura [E-book]
 Wysłany: 2026-06-04 14:39:17


W zbiorach:     


Lamika


Posty:661

 Dotyczy: Finding me [ang.]
 Wysłany: 2026-06-03 14:02:36


W zbiorach:     


W końcu odnalazła. Odnalazła siebie w białym świecie szoł-biznesu, gdzie czarna kobieta o specyficzne negroidalnym wyglądzie jest zaszufladkowana, a role związane z kobiecością są dla niej niedostępne. Viola Davis dokonała niemożliwego. Z nędznego głodnego, pełnego przemocy dzieciństwa osiągnęła tak wiele - pozycję w świecie filmu, niezależność finansową, miłość, możliwość pracy z największymi gwiazdami ekranu.
Niezwykły jest też jej związek z tą przemocową rodziną jej dzieciństwa, gdy wszystko złe jest zapomniane kiedy ta rodzina jest razem w momentach sukcesu. Wspomnienia szczere do bólu.

93474


Posty:2

 Dotyczy: Harry Potter : fenomen społeczny, zjawisko literackie, ikona popkultury
 Wysłany: 2026-06-02 17:51:03


W zbiorach:     


Mija


Posty:803

 Dotyczy: Ballada o śniących kwiatach
 Wysłany: 2026-05-27 20:44:59


W zbiorach:     


Jestem naprawdę pod wrażeniem tej książki - historii mężczyzny, urodzonego tuż przed wojną, który nie mógł spędzić życia ze swoją ukochaną. Teraz u jego schyłku wyrusza w podróż. Jej finał będzie zaskakujący, wzruszający i pokazujący, że miłość pokona wszelkie przeszkody.
Dziękuję Autorce za tę wspólną podróż!

HULK


Posty:12

 Dotyczy: Projekt Hail Mary
 Wysłany: 2026-05-22 13:13:07


W zbiorach:     


Projekt Hail Mary Andyego Weira to absolutny majstersztyk hard sci-fi i książka, która dosłownie bezczelnie kradnie czas z życiorysu. Połykasz ją w dwa wieczory, zapominając o spaniu.Weir wziął swój sprawdzony schemat z Marsjanina samotny facet kontra potęga kosmosu i prawa fizyki ale podkręcił stawkę do maksimum. Ryland Grace budzi się z amnezją na statku kosmicznym, u boku ma dwa trupy, a w głowie pustkę. Szybko jednak okazuje się, że jest jedyną nadzieją na uratowanie Ziemi przed kosmicznym pasożytem gaszącym Słońce. Ta książka to geekowska pornografia w najczystszym wydaniu: pełna chemii, fizyki, zwrotów akcji i... prawdopodobnie najbardziej uroczej, międzygatunkowej relacji kumpelskiej w historii literatury tak, Rocky, o tobie mowa!.

93163


Posty:2

 Dotyczy: Tomek Łebski wymiata (prawie zawsze)
 Wysłany: 2026-05-17 20:23:58


W zbiorach:     


Ta książka jest BARDZO zabawna . Jak ją czytam chcę skakać. SERIO

93163


Posty:2

 Dotyczy: Dog Man
 Wysłany: 2026-05-17 20:17:36


W zbiorach:     


Ta książka jest BARDZO zabawna i wciągająca. Polecam ją każdemu ale raczej nie dorosłym.

Lamika


Posty:661

 Dotyczy: Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? : odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć
 Wysłany: 2026-05-13 15:25:43


W zbiorach:     


Sama jestem zaskoczona jak wysoko oceniłam tę książkę. Mimo wesołkowatego. żartobliwego tonu, który początkowo może razić, książka przekazuje rzetelną wiedzę na mało znane i omijane tematy związane ze śmiercią i obrządkami funeralnymi. I to nie te mistyczne, ale zwykłe cielesne, często mogące uchodzić za obrzydliwe i niegodne, ale niechybnie czekające każdego/każdą z nas. Kto się nie boi, że będą go prześladować mało apetyczne obrazy a chciałby wiedzieć co dzieje się z ciałem po śmierci znajdzie tu pełną wiedzę.

Ewa


Posty:96

 Dotyczy: Niemożliwa forteca
 Wysłany: 2026-05-12 17:45:06


W zbiorach:     


Gdyby przeczytali ją rodzice, z pewnością uznaliby treści jako zbyt intymne i zbyt dosadne, nie nadające się dla młodych odbiorców. Seksualizacja dzieci nie powinna się odbywać w taki sposób:
przedstawianie pornografii jako
normy, brak moralnego rozróżnienia między dobrem a złem, promowanie seksu

Mija


Posty:803

 Dotyczy: Właśnie że tak! : Nigdy w życiu! 20 lat później
 Wysłany: 2026-05-03 15:12:11


W zbiorach:     


Bardzo się cieszę, że mogłam po 20! latach spotkać Judytę, Adama, Ulę, Tosię i innych członków tej nietuzinkowej rodziny. Czytając, widziałam twarze Danuty Stenki, Joanny Brodzik i Artura Żmijewskiego, bo oni ożywili bohaterów "Nigdy w życiu".
Katarzyna Grochola zbiera fundusze na film lub serial na podstawie nowej książki i mam nadzieję, że ci aktorzy znów wcielą się w postaci z powieści.
Lektura bawi i wzrusza oraz przekonuje o sile rodziny i przyjaźni, a także pokazuje różne oblicza miłości.
Polecam!

Mija


Posty:803

 Dotyczy: Strategia wyjścia
 Wysłany: 2026-05-03 15:02:47


W zbiorach:     


Po jubileuszowej odsłonie cyklu spodziewałam się trochę więcej.
Nie jest jednak najgorzej - Reacher znów wymierza sprawiedliwość, eliminuje "tych złych" i czyni świat odrobinę lepszym.
Żałuję, że nie towarzyszyli mu inni bohaterowie cyklu, choćby Neagley, która już niedługo zadebiutuje w własnym serialu.
Czekam więc na serial i oczywiście na kolejną książkę!

Lamika


Posty:661

 Dotyczy: Zamieć śnieżna i woń migdałów
 Wysłany: 2026-05-01 22:22:42


W zbiorach:     


Pierwsza z serii. Bardziej dłuższe opowiadanie niż powieść. Lekka, łatwa zagadka domniemanego morderstwa w rodzinie brzydkich z charakteru i bogatych. Wzorowane na Agacie Christie - czasowe odcięcie od świata, grupa ludzi, każdy z motywacją do zbrodni. Takie sobie. Bez większej satysfakcji.

Ewa


Posty:96

 Dotyczy: Zaginiona dziewczyna
 Wysłany: 2026-04-30 00:18:24


W zbiorach:     


Opis jest ciekawszy niż cała powieść. Straciłam czas, jest strasznie bez sensu

53851


Posty:1

 Dotyczy: Gran Torino [Film]
 Wysłany: 2026-04-27 10:54:22


W zbiorach:     


Otis


Posty:1

 Dotyczy: Rok nie wyrok
 Wysłany: 2026-04-15 13:54:52


W zbiorach:     


Proszę poprawić notkę biograficzną. To jest inny Piotr Milewski - obecnie dziennikarz m. in. Newsweeka.

 Dotyczy: Stambuł do zjedzenia
 Wysłany: 2026-04-08 10:47:45


W zbiorach: