Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy


KOMENTARZE DOPISANE PRZEZ: Team BukaTeam Buka

Posty:218

Dotyczy: Mildred Pierce [Film]
Wysłany: 2012-02-28 21:29:25


Kolejny dowód na to, że HBO potrafi robić świetne seriale.
Gwiazdorska obsada (Kate Winslet), klimat ameryki lat 30-tych oraz wielkiego kryzysu to tylko niektóre jego zalety. Doskonały na leniwe wieczory. Polecam nie tylko ambitniejszym widzom : )

Miniserial składa się z pięciu godzinnych odcinków.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Californication [Film] sezon 1, odc. 1 - 4
Wysłany: 2012-02-15 20:14:35


Ten serial z każdym odcinkiem robi się coraz głupszy i uratować go może tylko jak najszybsze zakończenie produkcji

(Nie wiem jak Duchovny mógł się zgodzić na występowanie w takim... czymś)

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Szósta era
Wysłany: 2012-01-06 20:35:23


"Szósta era" to moja pierwsza książka tego autora. Na początku nie byłam do nie zbyt przekonana, ponieważ nie przepadam za polskimi autorami horrorów, ale odsuwając od siebie uprzedzenia zabrałam się za lekturę i nie zawiodłam.
Autor zaczynając od codziennej szarości wprowadza nas w świat zagadki, morderstw i azteckich przepowiedni. Książka z każdą stroną wciąga coraz bardziej i bardziej, w końcu nie potrafimy się od niej oderwać aż do ostatniej strony.

Redaktor do wymiany - nagminne błędy ortograficzne i składniowe

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Bestia
Wysłany: 2011-12-04 11:42:30


Aż sama się sobie dziwię, że tak mi się ta książka podobała. Biorąc po uwagę opis z okładki nie byłam zachwycona. Na szczęście nie była to powieść zmierzchopodobna i zanim się obejrzałam, już nie mogłam się od niej oderwać. Przeczytana w jeden wieczór.

Z tej książki możemy się wiele nauczyć. Historia Kyle'a pokazuje nam, że często nie zdajemy sobie sprawy jak nasze zachowanie może ranić innych. Polecam, szczególnie nastolatkom.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Coś z Nightside
Wysłany: 2011-08-20 13:50:55


Po przeczytaniu "Czegoś z..." czuję niedosyt. Niby była magia, zagadka, horror... jednak czegoś ni brakowało. Książka była dla mnie za krótka, jak na taką historię. Autor miał ogromne pole do popisu a wykorzystał tylko niewielka jego część.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Medium [Film]
Wysłany: 2011-08-20 13:17:58


Film zapowiadał się ciekawie, ale niestety z każdą minutą było coraz nudniej. Pod koniec trochę mi się nawet przysnęło

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Ciemne sekrety
Wysłany: 2011-08-08 20:21:22


Smakowity kąsek wspaniałej szwedzkiej roboty. Doskonale zbudowana intryga. Główny bohater - psycholog Sebastian Bergman (swoją drogą bardzo osobliwy), aby odnaleźć kobietę którą wykorzystał 30 lat temu 'wkręca się' w zespół policjantów, którzy próbują rozwiązać zagadkę morderstwa nastoletniego chłopca.

Chociaż książka wciąga od pierwszej strony, wodzi czytelnika za nos, nie pozwala się od niej oderwać, to dla mnie ma jeden mały, aczkolwiek znaczący minus, który irytował mnie przez całą książkę. Morderca. Od początku wiedziałam kto, dlaczego, i po co. Z każdą stroną tylko upewniałam się co do swojego typu. Zatem - albo powinnam pracować w wydziale kryminalistycznym albo przeczytałam już za dużo kryminałów.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości [Film]
Wysłany: 2011-07-03 13:18:44


W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości to piąty film z serii o agencie 007 oraz pierwszy (i dzięki Bogu - jedyny) w którym w postać Jamesa Bonda wcielił się George Lazenby.

Lazenby to jedyny aktor grający Bonda, który nie jest Brytyjczykiem, tylko Australijczykiem. Nie równa się ani trochę geniuszowi S. Connerego. Tuż po Rogerze Moor'u najbardziej suchy aktor, sprawiający wrażenie, że nie do końca wie, co robi.

Nie widzimy na ekranie S. Connerego, gdyż nagrywa tymczasem inny film. Wróci do nas w filmie "Diamenty są wieczne".

W tej części Bond jedzie do instytutu leczenia alergii w Alpach, gdzie pewien naukowiec za pomocą zahipnotyzowanych pacjentek rozsiać wirus po całym świecie...

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Żyje się tylko dwa razy [Film]
Wysłany: 2011-07-03 13:07:05


Piąty film z serii o tajnym agencie 007. Amerykanie oskarżają ZSRR o porwanie ich statku kosmicznego. Wywiad brytyjski natomiast dysponuje przesłankami, jakoby sprawcą tego bardzo dziwnego incydentu był zupełnie kto inny. Zaraz giną kolejne statki kosmiczne, co grozi wywołaniem trzeciej wojny światowej. Trop prowadzi do Japonii...

Film obfituje w wysokiej jakości (jak na 1967 rok) efekty specjalne oraz niezbyt zgodne z zasadami fizyki zachowania rakiet w kosmosie (ale czy to ważne?). Napięcie pozostaje wysokie do ostatniej minuty.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Operacja Piorun [Film]
Wysłany: 2011-07-03 13:00:47


Czwarty film z serii o Jamesie Bondzie. Uwzględniając inflację, przyniósł on największe dochody spośród wszystkich 22 do tej pory wyprodukowanych.

W tej części Bond musi odnaleźć miejsce prz wywania porwanych bomb atomowych, które organizacja WIDMO zrzuci na pewne duże miasto, jeśli nie otrzyma ogromnego okupu.

Film bardzo trzyma w napięciu do ostatniej sekundy. Gorąco polecam.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Goldfinger [Film]
Wysłany: 2011-07-03 12:55:34


Goldfinger to mój ulubiony film o przygodach 007 z Seanem Conerrym w roli głównej. James Bond ma za zadanie rozpracować szajkę przemytników złota z Auriciem Goldfingerem na czele.

Efekty specjalne, pościgi, bijatyki, strzelaniny, piękne dziewczyny, szybkie samochody (Aston Martin), czyli wszytko to, co tygrysy lubią najbardziej

Jest w tym filmie coś, co mnie dziwi - tłumaczenie pewnego nazwiska: Pussy Galore. Galore przetłumaczono jako "Obfita", natomiast Pussy... tłumacz, mając do wyboru "kotka" lub to drugie, wybrał to drugie.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Pozdrowienia z Rosji [Film]
Wysłany: 2011-07-03 12:47:05


"Pozdrowienia z Rosji" (zamiennie: z Moskwy) to drugi film oficjalnej serii o agencie 007. James zmierzy się z międzynarodową organizacją przestępczą próbującą wykraść maszynę szyfrującą.

Po raz pierwszy Bond otrzymuje od Q "gadżety" pomagające mu w śledztwie.

Tytuł filmu może trochę mylić - agent ani przez sekundę nie przebywa w Rosji )

Polecam zapoznać się z zawartością drugiej płyty. Zawiera interesujące dodatki, takie, jak spoty telewizyjne z 1963 roku.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Dr. No [Film]
Wysłany: 2011-07-03 12:39:40


James Bond, agent Jej Królewskiej Mości pierwszy raz na ekranie. Ma za zadanie przeszkodzić niejakiemu Dr No w realizacji planów przechwytywania amerykańskich rakiet.

Jak na film z 1962 roku "Doktor No" obfituje w dobrze zrobione sceny akcji. Nie brakuje także efektów specjalnych, ciekawej fabuły, pięknych kobiet oraz suchych dowcipów agenta 007.

Film został odświeżony cyfrowo, dzięki czemu możemy cieszyć się bardzo wysoką jakością obrazu i dźwięku.

W roli Bonda - Sean Connery. Najlepszy aktor, jaki kiedykolwiek wcielił się w agenta MI6.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Wciąż mnie prześladują...
Wysłany: 2011-06-30 21:26:14


Jeśli chodzi o Szekspira (bo wokół jego twórczości kręci się akcja książki) zawsze miałam sentyment. Hamlet i Makbet to były moje lektury na ustną maturę i tak się również składa, że zajmowałam się Makbetem, a dokładniej Lady Makbet. To właśnie o nią się tutaj rozchodzi. Jennifer L. Carrell umiejętnie przeplata historię powstania dramatu z "teraźniejszymi" wydarzeniami. Ta książka pozwala zanurzyć się w fantastycznym świecie intryg, morderstw, czarów i strachu. Polecam!

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Smocze kości
Wysłany: 2011-06-30 00:31:23


Wojny, intrygi, morderstwa, czary - czytając tę książkę da się nudzić. Cały czas się dzieje się coś, co każe mi przeczytać kolejny rozdział. Mimo tego, że książka ma 700 stron, nie było ani jednego momentu, w którym chciałbym ją odłożyć na półkę.

Na pewno przeczytam drugi tom. :)

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Namiestniczka
Wysłany: 2011-06-30 00:27:03


Chciałabym napisać o tej książce coś dobrego, ale po prostu nie mogę :(
800 stron, a właściwie nic się nie dzieje. Niby intryga jest, ale jakaś taka rozwleczona. Wszystko zaczyna się rozkręcać dopiero na ostatnich 100 stronach, ale też jakoś nie poraża. Zawiodłam się.

Dobra na bezsenne noce - przy czytaniu powieki same się zamykają.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Wołanie grobu
Wysłany: 2011-06-30 00:25:51


Mimo tego, że książka naprawdę mnie mocno wciągnęła i nie chciała puścić, dopóki nie przeczytam ostatniej strony, to czuję się trochę zawiedziona. Akcja, opisy, postacie - jak zawsze na najwyższym poziomie, ale czytając miałam wrażenie, że morderca aż krzyczy: "HALO! Tu jestem! To ja zabiłem, a nie on!". Podczas czytania strasznie uwierało : (

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: 13 [Film]
Wysłany: 2011-06-30 00:23:22


Film jest najlepszym dowodem na to, że pieniądze szczęścia nie dają, a ciekawość to pierwszy stopień do piekła.

Gorąco polecam. Film mocno wciąga i DZIAŁA na psychikę.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Kryminalni [Film] sezon pierwszy, odc. 1 - 6
Wysłany: 2011-01-10 23:50:57


Kryminalni - kto ich nie zna? :) Według mnie najlepszy polski serial kryminalny. Nie wiem dlaczego został zdjęty z anteny TVN. Miał przecież dużą oglądalność. Tuż po zakończeniu emisji otrzymał nagrodę jako najlepszy serial kryminalny i sensacyjny. Wtedy producenci zobaczyli, jaki błąd popełnili kończąc prace nad 'Kryminalnymi.

Trzech głównych bohaterów: komisarz Adam Zawada (Marek Włodarczyk), podkomisarz Marek Brodecki (Maciej Zakościelny) i podkomisarz Basia Storosz (Magdalena Schejbal). Jako najlepsi z najlepszych potrafili rozwiązać najtrudniejszą zagadkę.Każdy odcinek był świetnie skonstruowany i dopięty na ostatni guzik.

Swoją karierę zaczynał tam również Tomasz Karolak jako aspirant Szczepan Żałoda (swoją drogą, tak zdobył popularność).

Serial ten na zawsze pozostanie w mojej pamięci i z sentymentem będę go wspominać :)

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Przekraczając granice
Wysłany: 2011-01-02 22:05:49


Czytam ją, czytam... i czytam i... nic się nie dzieje. Co chwile pojawiają się nowe postacie oraz wątki, ale tak naprawdę nie wprowadzają nic ciekawego do fabuły. Mam nadzieję, że ta książka to wstęp do większej sagi, bo jeśli 600 stron wstępem do 3 tomowego cyklu, to ja nie chcę czytać dalszych części...

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Metropia [Film]
Wysłany: 2010-12-01 11:23:30


Tak szczerze... to nudny był. Nie podobał mi się

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Plan B [Film]
Wysłany: 2010-11-22 22:08:53


Jw. W tej 'komedii' zabawny był tylko ginekolog i tylko sceny z nim mnie bawiły. Za to niezmiernie irytował głos Jennifer Lopez. Powinna śpiewać, a nie grać w filmach...

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Nakarmić wilki
Wysłany: 2010-10-09 10:56:17


Książka bardziej dla miłośników przyrody niż dla przeciętnego powieściopożeracza. Troszkę nudnawa, a ostatnia scena jest zbyt przewidywalna. Mimo to lekko się czyta.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Madagaskar 2 [Film]
Wysłany: 2010-10-07 23:47:00


Jak zawsze pierwsza część jest najlepsza, a każda następna to tylko powielanie żartów i okazja do jeszcze większego zarobku. Tak jak i tutaj. Mimo iż żarty były zabawne, to już nie śmieszyły tak jak za pierwszym razem. Niezmiernie komiczny pozostał tylko Król Julian.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Pretty Woman [Film]
Wysłany: 2010-10-05 22:53:29


W sumie zwykła komedia romantyczna, ale kiedy film wszedł do kin (1990 r.) od razu stał się hitem. Ochrzczono go współczesnym kopciuszkiem. Słodka Julia Roberts, która dostała za rolę nagrodę Złotego Globu i bardzo przystojny Richard Gere sprawili, że ten film był po prostu skazany na sukces.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Moulin Rouge! [Film]
Wysłany: 2010-10-05 22:44:43


Szczerze mówiąc, sięgając po ten film (musical), spodziewałam się czegoś ZUPEŁNIE innego. Jakoś nie pasowała mi ta sceneria. Przez pierwszych 20 minut byłam znudzona i miałam ochotę wyłączyć. Kompletnie nie wiedziałam dlaczego wszyscy się nim tak zachwycają. Z jakie racji zdobył 18 nagród i aż 64 nominację. Ale kiedy przeszedł pierwszy szok, wreszcie zrozumiałam i nie mogłam oderwać oczu od ekranu.

Po prostu polecam!

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: W pułapce
Wysłany: 2010-10-05 22:23:32


Na co dzień bohaterowie mieszkający obok siebie starają nie wchodzić sobie w paradę. Nie darzą siebie sympatią, niektórzy wręcz przeciwnie - płoną z nienawiści. Niestety zostają zmuszeni do współpracy, kiedy pojawia się problem, którego nie da się załatwić w normalny sposób. Autorka w sposób karykaturalny przedstawia charakter i zachowanie mieszkańców.
Talent autorki sprawia, że każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie.
4,5/6

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Głos Bogów
Wysłany: 2010-09-26 17:41:10


Ostatnia, rozstrzygająca część Trylogii Ery Pięciorga. Auraya musi podjąć decyzję najważniejszą w życiu. Jeśli wybierze źle, może je stracić.

Ponad 600 stron przeczytane w jedną noc mówią same za siebie. To trzeba przeczytać!

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: O kotach
Wysłany: 2010-09-17 01:38:44


Autorka, jako wieloletnia pasjonatka kotów opisuje ich charakter, sposób bycia, zachowanie. Całkiem przyjemna lekturka dla miłośników zwinnych czworonogów.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Pedro Páramo
Wysłany: 2010-09-17 01:26:25


Króciutka, ale jakże wstrząsająca i trzymająca w napięciu pozycja.
Klasyk literatury i inspiracja dla Marqueza

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Dyskretne symetrie
Wysłany: 2010-09-17 00:54:13


Pomimo tego, że autorka znowu porusza tematykę lesbijskiej miłości, nadrabia treścią. Małżeństwo zaczyna się rozpadać z powodu zdrady. Żeby było ciekawiej, kochanką interesuje się nie tylko mąż...

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Ciemność płonie
Wysłany: 2010-09-15 23:12:13


Bardzo wciągająca. I ma coś bajki "Kopciuszek". Mianowicie - tak jak kopciuszek - bezdomni muszą wrócić na dworzec, bo inaczej Spłoną.
Bardzo realistyczne opisy sprawiają, że czuje się atmosferę.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Terapia
Wysłany: 2010-09-15 19:16:06


Książka już od pierwszej strony atakuje nas z zaskoczenia i trzyma w napięciu do ostatniej. Córka psychologa, zmagająca się z nieznaną chorobą, nagle znika. Nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie zdarzyło się to w jednej z przychodni. Na dodatek 'wsiąkła' w progu drzwi między poczekalnią a gabinetem lekarza.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Martwy dla świata
Wysłany: 2010-09-11 20:32:37


Trochę mniej Billa, trochę więcej Erica oraz innych nadprzyrodzonych stworzeń i mamy receptę na polepszenie serii.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Ostatnia z Dzikich
Wysłany: 2010-09-11 20:29:31


Tom drugi cyklu Era Pięciorga. Widać, że Canavan przy tej serii bardziej się postarała, niż przy Trylogii Czarnego Maga.

Zawiedziona Auraya traci zaufanie do Leiarda, ale czy słusznie? W tym tomie wszystko powoli zaczyna się wyjaśniać i dopiero tutaj okazuje się kto jest tym 'złym'.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Wiedźma opiekunka. Cz. 1
Wysłany: 2010-09-11 20:22:36


Pierwszy tom drugiej serii o przygodach Wolhy.
Tym razem nasza bohaterka jest już absolwentką Uniwersytetu Magicznego i wyrusza do Dogewy na staż. Niestety czeka ją bardzo przykra niespodzianka.

Niezmiennie zabawna, niezmiennie wciągająca.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Wszystko jest iluminacją
Wysłany: 2010-09-11 20:14:45


Powieść o poszukiwaniu samego siebie. Bohater wyjeżdża na Ukrainę, aby odnaleźć swoje korzenie. Książka poważna, bo ukazuje się w niej tematyka holokaustu.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Schizma
Wysłany: 2010-09-05 14:53:16


Jako, że jestem wielbicielką powieści historycznych, a temat krucjat to mój ulubiony przedział czasowy - zabrałam się za tę książkę z wielkim zapałem.
Niestety spotkało mnie wielkie rozczarowanie. Wszystko jest takie sztywne, udawane i bez polotu. Po prostu nudne. Owszem, było sporo faktów historycznych, ale nie tego się spodziewałam.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Piękne istoty
Wysłany: 2010-09-05 14:15:19


Kolejna książka o ludziach z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Oczywiście musi też występować wielka miłość w małym miasteczku. Tym razem między Leną i Ethanem. Mam déjà vu

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Nie oglądaj się
Wysłany: 2010-09-05 13:55:15


Hmmm... Skandynawskie kryminały... moje ulubione.

Bardzo statyczne dzieło. Zagadka 'rozwiązuje się ' powoli. Co wcale nie znaczy, że książka jest nudna! Trzeba się nieźle nagłówkować, żeby dojść do tego, kto jest mordercą. Zatem kolny plus na koncie tej powieści.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Wodny labirynt
Wysłany: 2010-09-05 13:47:00


O ile autor wspaniale opisał świat przedstawiony, to jeśli chodzi o fabułę - nie postarał się zbytnio. Przed zbyt dużą przewidywalność zdarzeń książka wiele traci. Schematyczne postacie. Czytelnik nie zostanie zauroczony, a szkoda, bo zaczynało się bardzo ciekawie.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Wyspa Ściętych Hiacyntów : list miłosny z interpolacjami magicznymi
Wysłany: 2010-09-05 13:29:41


Zalatuje Orzeszkową. Długie i zawiłe zdania wieją nudą. Można się nieźle zmęczyć przy czytaniu.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Sześć żon i jeden pogrzeb [Film]
Wysłany: 2010-09-04 20:47:38


Głupawa (i wcale nie zabawna) komedyjka z drącymi się cały czas babami. Radzę oglądać z wyłączonym dźwiękiem.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Spadkobierca zakonu. T. 1
Wysłany: 2010-09-04 20:42:10


Opowieść o chłopcy, który znajduje Czarodziejski Klucz do świata magii. Ogromną zaletą tej powieści jest to, że główny bohater wcale nie okazuje się wybitnym magiem, który potrafi pokonać najgorsze zło. Sam musi walczyć ze swoimi słabościami, nabyć nowych umiejętności i wykonać misję.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Cena honoru
Wysłany: 2010-09-03 14:35:43


Książka do przeczytania właściwie 'na raz', ponieważ jest tak wciągająca, że nie da się od nie oderwać wcześniej niż po przeczytaniu ostatniej strony.

Szybka akcja, mocne wrażenia, ale także wrażliwość i mężczyźni walczący o rodzinę - to jest to, co lubię

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Jul
Wysłany: 2010-09-02 22:33:47


Przedstawienie zbiegłych po powstaniu listopadowym Polaków. Pomimo tego, że dostali schronie, z którego powinni się cieszyć i być wdzięczni, nie kwapią się do pracy ani tym bardziej do zapłaty za lokum. Chętni do bitki, zabawy, zadufani.

Stylizacja językowa na XIXw, przez co może na początku ciężko się przyzwyczaić, ale później jest coraz lepiej.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Zmrok
Wysłany: 2010-08-29 20:29:58


Jako, że nie jestem jakąś wielką fanką sagi Zmierzchu, sięgnęłam po tę książkę z nadzieją na rozrywkę. Jednak już po przeczytaniu pierwszych kilku stron, zrozumiałam jak bardzo się myliłam. Nie chodzi tu tylko o rozmiary książki, bo jeżeli ktoś potrafi, to nawet z pisuaru może zrobić dzieło. Humor wcale nie bawił, a pokazywał tylko niski poziom twórcy. Bella stała się głupią zadufaną w sobie lasencją. Chyba jedyną rzeczą, która mnie rozbawiła było jej nazwisko. Z łabędzia przemieniła się w gęś. EdwarT nie był nawet wampirem!

Autor na siłę chciał stworzyć coś śmiesznego, ale wyraźnie widać, że porwał się z motyką na Słońce

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Erynie
Wysłany: 2010-08-18 11:38:24


Chociaż jest to drugi tom cyklu o Edwardzie Popielskim, to wcale nie przeszkodziło mi to w zrozumieniu powieści. Niezwykle wciągająca, trzymająca w napięciu. Trzyma w niepewności aż do ostatniej chwili, żeby na końcu wprawić czytelnika w osłupienie.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Zbliżenia
Wysłany: 2010-08-18 11:05:26


Jeden z moich ulubionych polskich autorów. Lekkie, krótkie opowiadania - każde o kimś innym, ale wszystkie mają cechę wspólną. Bohaterowie, jak każdy człowiek pragną i dążą do szczęścia.

Najbardziej podobało mi się opowiadanie i dziewczynie z chorymi nogami. Jej słabość stawała się jej siłą.

Team Buka

Posty:218

Dotyczy: Błękitnokrwiści
Wysłany: 2010-08-18 10:59:39


Wampiry we współczesnym świecie, czyli wszystko już było - nic nowego