Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

multimedia
bookbook

Słaby punkt [Film]

Tyt. oryg. : "Fracture ".
Kiedy Ted Crawford (Anthony Hopkins) dowiaduje się, że jego piękna i dużo od niego młodsza żona Jennifer (Embeth Davidtz) ma romans, zaczyna planować jej morderstwo. morderstwo doskonałe. Z zimną krwią zabija niewierną żonę i spokojnie czeka na policję, aby go aresztowała. Jednym z policjantów, którzy przybywają na miejsce zbrodni, jest negocjator detektyw Rob Nunally (Billy Burke), jedyny funkcjonariusz, który

otrzymuje pozwolenie wejścia do domu. Crawford od razu przyznaje się do zabicia swojej żony, ale Nunally nie poświęca temu wystarczająco dużo uwagi, zbyt oszołomiony tym, że na podłodze w kałuży krwi odnajduje swoją kochankę. Crawford zostaje natychmiast aresztowany i postawiony w stan oskarżenia zaraz po złożeniu zeznań. Dla Willy`ego Beachuma (Ryan Gosling), utalentowanego młodego asystenta w biurze prokuratora rejonowego, który niedługo zacznie pracę w odnoszącej sukcesy firmie zajmującej się prawem korporacyjnym, jest to z pozoru kolejna "szybka sprawa", ostatnia, jaką ma przeprowadzić przed zmianą pracy. Jednakże ta "oczywista sprawa" nie jest tak prosta i jednoznaczna, jak się wydaje. Willy Beachum początkowo sądzi, że wyrok skazujący jest pewny - do czasu, gdy wypadki przybierają nieoczekiwany zwrot. Bez dowodów ani poszlak, Beachum idzie łeb w łeb z przebiegłym Crawfordem, który stara się wyprowadzić w pole młodego prawnika. Czy żądza władzy i romans z seksowną, ambitną prawniczką (Rosamund Pike) w nowej firmie zagłuszą w Willym jego uparte pragnienie zwycięstwa czy też, co gorsze, zduszą jego kodeks moralny? I co najważniejsze - czy uda mu się dotrzeć do prawdy? W tym pełnym napięcia pojedynku intelektu i strategii zarówno Crawford, jak i Willy przekonują się, że słaby punkt można znaleźć w każdej z pozoru perfekcyjnej rzeczy. (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:reż. Gregory Hoblit ; scen. Daniel Pyne, Glenn Gers.
Hasła:Dokumenty audiowizualne
Film fabularny
Adres wydawniczy:Warszawa : Galapagos, 2008.
Gatunek:Dramat. Kryminał. Thriller.
Nośnik: Jednostronna płyta DVD.
Ilość płyt: 1
Czas odtwarzania: 109 min.
Obraz:16:9.
Uwagi:Słaby punkt to trzymający w napięciu thriller w reżyserii Gregory`ego Hoblita (Lęk pierwotny, Częstotliwość). W roli głównej występuje Anthony Hopkins - jeden z najlepszych współczesnych aktorów, zdobywca Oscara w kategorii "Najlepszy aktor" za kreację w filmie Milczenie owiec (1991), nominowany do Oscara za role w Okruchach dnia (1993) oraz obrazie Nixon (1995), stworzył pamiętne kreacje w filmach Picasso - Twórca i niszczyciel, Joe Black czy Amistad. Partneruje mu Ryan Gosling, nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy aktor" za kreację w filmie Szkolny chwyt. Odtwórca głównej roli w filmie Fanatyk, za który zdobył główną nagrodę jury na festiwalu filmowym Sundance w 2001 r., nominowany do nagrody Independent Spirit Award dla "Najlepszego aktora" oraz uhonorowany Złotym Baranem - nagrodą przyznawaną przez Rosyjskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych. Zagrał również w filmach Odmienne stany moralności z 2003 r., dramacie romantycznym - Pamiętnik i filmie Marka Forstera Zostań. W najbliższym czasie wystąpi w filmie Lars and the Real Girl, z Patricią Clarkson i Emily Mortimer w rolach głównych.
Obsada:Anthony Hopkins (Ted Crawford)
Ryan Gosling (Willy Beachum)
David Strathairn (Joe Lobruto)
Rosamund Pike (Nikki Gardner)
Embeth Davidtz (Jennifer Crawford)
Billy Burke (Porucznik Robert `Rob` Nunally)
Cliff Curtis (Detektyw Flores)
Fiona Shaw (Sędzia Robinson)
Adnotacja:Dramat. Kryminał. Thriller.
Twórcy:Muzyka: Mychael Danna, Jeff Danna.
Przeznaczenie:
Film od lat 16.
Dźwięk:Dolby Digital 5.1.
Dialogi: lektor, napisy
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Czyt. nr 17
ul. Powstańców Śląskich 17

Sygnatura: MAGAZYN: F.6325
Numer inw.: 6325
Dostępność: można wypożyczyć na 7 dni

schowekzamów
Komentarze (1)
lamus
avatar

Posty: 251

Wysłany: 2019-08-23 20:13:49

Film bardzo dobry, z zaskakującą koncepcją. Po pierwsze już na początku wiemy kto do kogo strzelał i dlaczego. Później musimy się zmierzyć z pewnym odwróceniem ról: morderca wchodzi w rolę nieporadnego obrońcy, taki trochę Colombo, natomiast prokurator to pewny siebie młodzieniec. Młodzieniec dostaje lekcję pokory i role się odwracają. A rozwiązanie jest na szczęście zaskakujące.


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.