Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
book

Mniej niż nic

Tyt. oryg.: "Ten thousand sorrows ".

Autor: Kim, Elizabeth.
Nazwali to "honorowym zabójstwem", ale dla małej dziewczynki, która patrzyła, jak jej dziadek i wuj powiesili matkę na drewnianej krokwi w kącie małej koreańskiej chaty, było to morderstwo przeprowadzone z zimną krwią. Jej Omma popełniła grzech cudzołóstwa z amerykańskim żołnierzem i wydała na świat nie tylko bękarta, lecz honhyol - dziecko mieszanej krwi - warte mniej niż nic. Porzucona w

chrześcijańskim sierocińcu w powojennym Seulu, po pewnym czasie adoptowana została przez bezdzietnego pastora i jego żonę, którzy zabierają ją do Stanów Zjednoczonych. Czym było dzieciństwo i młodość wśród społeczności, która nie akceptowała jej azjatyckich rysów twarzy? Czy małżeństwo stało się dla niej oparciem, czy kolejną udręką? Kim napisała chwytający za serce pamiętnik, w którym w sposób przejmujący mówi nam, że każdy ma prawo do radości.

Zobacz pełny opis

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 38
ul. Konarskiego Stanisława 6

Sygnatura: 929 Kim E.
Numer inw.: 44448
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Wyp. nr 113
ul. Powstańców Śląskich 108a

Sygnatura: 929 Kim E.
Numer inw.: 21151
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Wyp. nr 114
ul. Powstańców Śląskich 17

Sygnatura: 929 Kim E.
Numer inw.: 41736
Pozycja wypożyczona

Przetrzymana przez: 106410
termin minął: 2023-01-16
schowekrezerwuj
więcej
Komentarze (1)
Lamika
avatar

Posty: 578

Wysłany: 2011-06-29 00:05:50

Jeżeli ktoś narzeka na swoje dzieciństwo, komuś się wydaje (a wbrew pozorom wiele jest takich osób), że był krzywdzony, bo na niego krzyczano, czy nauczyciele się "uwzieli" to powinien przeczytać tę książkę o prawdziwie przerażających przeżyciach dziecka, które w pierwszych latach życia przeszło więcej zła, niż większość ludzi przez całe życie. Późniejsze lata też nie były szczęśliwe, bo wprawdzie może się wydawać, że trafić z nędzy w Korei do bogatej Ameryki to los na loterii, ale ludzka głupota, okrucieństwo bez powodu potrafi i ze względnego dobrobytu uczynić koszmar.
Warto przeczytać


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.