Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
bookbook

Jestem blisko

Autor: Olejniczak, Lucyna

   Notka biograficzna  Opisana z humorem, pełna zaskakujących zwrotów akcji, trzymająca w napięciu historia, która łączy klimat irlandzkich pubów, wietrznych i odkrytych mgłą przestrzeni z magią i celtyckimi wierzeniami. Lucyna i Tadeusz odwiedzają znajomych w irlandzkim miasteczku New Ross. Poznają tam tajemniczą historię związaną z domem, w którym mieszka ich gospodyni. Żyjąca w nim sto lat wcześniej dziewczyna

zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach, po tym jak kategorycznie odmówiła ręki zakochanemu w niej synowi bogatych sąsiadów.

Zakochany młodzieniec został posądzony o morderstwo i na podstawie poszlak, w wyniku nieudolnie prowadzonego śledztwa, skazany na śmierć. Ciała dziewczyny nigdy nie odnaleziono.

Małgosia, córka gospodyni, wraz ze swoim przyjacielem zaczyna śledzić stare dokumenty dotyczące tej sprawy. Nagle znika i ona.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Lucyna Olejniczak.
Hasła:Powieść polska - 21 w.
Adres wydawniczy:Warszawa : Prószyński Media, 2012.
Opis fizyczny:302 s. ; 20 cm.
Uwagi:U góry okł.: Lucyna i Tadeusz mieli tylko odwiedzić znajomych... Irlandzkie piwo, polski humor i kryminalna intryga.
Powiązane zestawienia:Powieść i opowiadanie kryminalne
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 113
ul. Powstańców Śląskich 108a

Sygnatura: 821-3 pol.
Numer inw.: 39609
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzlecenie

Wyp. nr 114
ul. Powstańców Śląskich 17

Sygnatura: 821-3 pol.
Numer inw.: 60211
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzlecenie


Notka biograficzna:

book

Olejniczak, Lucyna

jest polską pisarką, która swoją sławę zbudowała szczególnie jako autorka cieszącego się dużym uznaniem czterotomowego cyklu powieściowego pod tytułem „Kobiety z ulicy Grodzkiej”. W należących do tej serii książkach, takich jak „Hanka”, „Wiktoria” oraz „Matylda” autorka przedstawia losy kobiet z przeklętej klątwą rodziny krakowskiego aptekarza Franciszka Bernata. Lucyna Olejniczak urodziła się w Krakowie i jak sama przyznaje – jest w swoim rodzinnym mieście zakochana. Przed przejściem na emeryturę pisarka pracowała jako laborantka medyczna. Była związana [>>]
Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookNowości z działu Kryminalna:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.