Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy

book
bookbook

Czerwony wariant [E-book]

Tytuł oryginału: "Krasnyj variant, ".

Autor: Nedorub, Sergej Ivanovič
Co robić, jeśli los, który zesłał katastrofę, płata jeszcze okrutniejszego figla: grzebie pod zwałami ziemi najdłuższą linię kijowskiego metra, pozostawiając bez szwanku dwie pozostałe? Co, jeśli widma czerwonej linii przypominają o sobie w każdej tajemnicy i zagadce przez wszystkie kolejne lata? To niemożliwe, żeby ktokolwiek mógł tam przeżyć, a jednak.

Podczas któregoś

z wypadów stalkerzy Krzyża - położonej w podziemiach Kijowa wspólnoty mieszkańców stacji obu ocalałych linii - znajdują na powierzchni człowieka w mocno zniszczonym skafandrze ochronnym. Jest obcy w świecie metra i nikt nie potrafi powiedzieć, kto to i skąd przybył, nie licząc miejscowej dziewczyny z uszkodzonym mózgiem i psychiką dziecka. Żeby dokopać się do jej wspomnień, potrzebna będzie pomoc kogoś, kto zdoła się z nią porozumieć.

Nauczyciel Jon podejmuje się przeprowadzić dziewczynę na drugi koniec Krzyża, w peryferyjne i dzikie rejony, aby znaleźć jej lekarza. Ktoś próbuje im przeszkodzić, nie cofając się przed niczym. Ktoś, kto wciąż zna tajemnice czerwonej linii.

Ostatnia wojna starła z powierzchni ziemi miasta i kraje, unicestwiła całe narody i zapędziła grupki ocalałych do katakumb i bunkrów. Przez dwie dekady czepiali się życia pod ziemią, pozbawieni nadziei i odwagi, by wrócić na powierzchnię; o ich walce napisano dziesiątki książek, które ukazały się w "Uniwersum Metro 2033", znanym na całym świecie, kultowym postapokaliptycznym cyklu. Ale w roku 2035 wszystko się zmieni. Nadejdzie czas, by wyjść z labiryntów metra. By wstać z kolan i znów spojrzeć w niebo. By chwycić za broń i odbić świat, który niegdyś należał do człowieka. Nie da się tego zrobić w pojedynkę. Trzeba się zjednoczyć - albo przepaść na zawsze w mrokach historii.

Nadszedł czas, by z Petersburga przenieść się na południowy zachód. W Kijowie dzieje się coś bardzo dziwnego i przerażającego. Nikt nie opowie o wydarzeniach w kijowskim metrze i na powierzchni miasta tak, jak Siergiej Niedorub. "Projekt Uniwersum Metro 2035" rozwija się i nabiera mocy!
[Dmitry Glukhovsky]
(Opis według www.empik.com).

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Siergiej Niedorub ; przekład Paweł Podmiotko.
Seria:Uniwersum Metro 2035
Hasła:Metro
Rzeczywistość postapokaliptyczna
Uniwersum Metro 2033 (świat fikcyjny)
Kijów (Ukraina)
Powieść
Fantastyka
Literatura rosyjska
Adres wydawniczy:Kraków : Insignis Media, copyright 2018.
Uwagi:Na okładce: Dmitry Glukhovsky - autor pomysłu serii.
Forma gatunek:E-booki. Proza.
Opis fizyczny:Plik tekstowy EPUB 3,8 MB
Plik tekstowy MOBI 6,21 MB
Wymagania systemowe:Dostępny do pobrania w formacie epub lub mobi.
ebook ebook    
Twórcy:Gluhovskij, Dmitrij Alekseevič. (1979- ). Oryginał

Podmiotko, Paweł. Tłumaczenie

Powiązane zestawienia:Fantastyka (pozycje wydane, wznowione po 2000 roku)
E-book
Fantastyka (rosyjscy autorzy)
Sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego 2020 r. - projekt Nowoczesna Biblioteka
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Czyt. nr 17
ul. Powstańców Śląskich 17

Sygnatura: E.1240
Numer inw.: 1240
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekwypożycz


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookInne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

book


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.

Serie (cykl) Uniwersum Metro 2035 można czytać w dowolnym porządku:

book
Piter : wojna

Piter. Wojna to niewiarygodne przygody Ubera, marzyciela i romantyka, który przez dwadzieścia lat wegetacji w metrze nie utracił wiary w sprawiedliwość i lepszy świat. Więcej: jest nadal gotów walczyć o swoje idee do ostatniej kropli krwi. Drobne potyczki między ugrupowaniami kontrolującymi poszczególne stacje petersburskiego metra [...]

book
Czerwony wariant [E-book]

Co robić, jeśli los, który zesłał katastrofę, płata jeszcze okrutniejszego figla: grzebie pod zwałami ziemi najdłuższą linię kijowskiego metra, pozostawiając bez szwanku dwie pozostałe? Co, jeśli widma czerwonej linii przypominają o sobie w każdej tajemnicy i zagadce przez wszystkie kolejne lata? To niemożliwe, żeby ktokolwiek [...]

book
Piter [E-book] : bitwa bliźniaków

Okrutna przeszłość Ubera ciągnie się za nim niczym krwawy ślad z rozprutego brzucha. Ten czerwony skinhead nie zawsze był dobry i zdecydowanie nie zawsze sprawiedliwy. Teraz nieustannie spłaca swoje długi. Dziesięć lat przed wojną wegańską przypadkowo trafił na stację Obwodny Kanał, terroryzowaną przez smoka oraz służących [...]