Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy


KOMENTARZE DOPISANE PRZEZ: Demoniqa_Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Dom samobójców [E-book]
Wysłany: 2021-12-03 14:36:40


Rory jest genialnym rekonstruktorem sądowym z mnóstwem natręctw i nerwic oraz niezawodną intuicją. Lane to błyskotliwy i niezwykle utalentowany psycholog specjalizujący się w profilowaniu sprawców przestępstw. Oboje tworzą unikalny zespół dochodzeniowy. Ciekawa książka z morderstwem i samobójstwami w tle. Bardzo charakterne postacie główne. Co do fabuły to już mniej więcej w połowie wiadomo, kto zabił ale i tak się dobrze czyta, więc polecam.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Ta chwila [E-book]
Wysłany: 2021-11-16 19:05:49


To kolejna z nieporywających książek Musso. Nieprawdopodobne losy Arthura i Lisy, którzy spotykają się tylko jeden dzień w każdym roku. Czy mimo wszystko mają szansę na miłość? Czy uda im się znaleźć szczęście? W tle dziedziczna klątwa i życiowe dramaty. Pomysł intrygujący i niby jest ciekawie, ale czegoś tej historii brakuje.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Surogatka [E-book]
Wysłany: 2021-11-16 19:00:21


Hmm, ciężko jednoznacznie zdefiniować tą książkę, której głównym wątkiem jest przemożne pragnienie posiadanie dziecka przez główną bohaterkę. I kiedy zawodzą już wszystkie sposoby na drodze Cath staje jej dawno niewidziana najlepsza przyjaciółka z wspaniałomyślną propozycją. Ale czy zamiary tytułowej surogatki są rzeczywiście szczere i bezinteresowne? W tej książce każdy bohater ma mnóstwo sekretów a historia zmienia się jak w kalejdoskopie. Nie polubiłam Cath, nie zrozumiałam jej zachowania. Książka dobra, ale tylko dobra.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: W jednej chwili [E-book]
Wysłany: 2021-11-16 18:54:57


Wiemy tyle o sobie, ile nas sprawdzono...świetna książka o tragedii, która zmienia życie kilkunastu ludzi. Pisana z perspektywy zmarłej Finn, która obserwuje jak po wypadku toczy się dalej życie najbliższych jej osób. Czy można się otrząsnąć po stracie dziecka? Czy tragedia usprawiedliwia niegodziwość? Piękna, poruszająca i napisana w rewelacyjnym stylu opowieść. Polecam.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Dlaczego właśnie ja [E-book]
Wysłany: 2021-10-01 15:21:31


Mam mieszane uczucia co do tej książki. Główną bohaterką jest Charlotte, niedoszła gwiazda neurochirurgii, która po tragicznie zakończonej operacji zupełnie zmienia swoje życie. Pewnego dnia policja znajduje zwłoki kobiety i to właśnie Charlotte jest wpisana jako osoba do kontaktu, pomimo, że pozornie kobiety się zupełnie nie znają. Chwilę później ginie kolejna osoba powiązana z Charlotte. I niby historia jest ciekawa a wątki różnorodne to jednak czegoś tej książce brakuje. Zakończenie, które często ratuje tego typu historie, również nie powala. Moim zdaniem dobra książka, ale po prostu i tylko dobra.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Co się skrywa między nami? [E-book]
Wysłany: 2021-09-21 10:12:13


Och, ależ ta książka wciąga! Trochę przypomina Misery S. Kinga jednakże motywacje jednej z głównych bohaterek jest zupełnie różna od szalonego uwielbienia. Głównym wątkiem jest historia matki i córki połączonych tragicznymi wydarzeniami, które przez lata urosły do rozmiarów nieodwracalnej katastrofy. Okazuje się, że to co robimy z miłości, często miewa tragiczne konsekwencje. Bardzo smutna i przygnębiająca powieść jednak zdecydowanie warta przeczytania.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Cud, Miód, Malina [E-book] : kronika rodziny Koźlaków
Wysłany: 2021-09-21 10:05:29


Książka, która rozwija się jak dobre perfumy. Pierwsze opowiadanie przyzwoite, acz nie porywające. A potem już tylko fajerwerki Wiedźmy, demony, wilkołaki i magiczne rośliny. Wszystko okraszone niezłym humorem i nieszablonowymi postaciami z rodu Koźlaczek. Naprawdę pierwszorzędna rozrywka!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Kształt serca [E-book]
Wysłany: 2021-09-10 17:38:44


Świetna książka, której fabuła toczy się w kilku przedziałach czasowych i na dwóch kontynentach. Genialna baskijska policjantka tropi seryjnego mordercę a przy okazji mierzy się z demonami przeszłości. Sporo mistycznych historii i wierzeń w tle. Bardzo polecam!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: 7 lat później... [E-book]
Wysłany: 2021-09-10 09:51:16


To zdecydowanie książka z serii tych gorszych. Właściwie najgorsza, jaką czytałam tego autora. Początek zapowiada się ciekawie, bo od zagadkowego porwania syna pewnych rozwiedzionych małżonków, którzy kiedyś kochali się aż za bardzo. A potem nuda, przewidywalność i nieprawdopodobna fabuła. Przeczytałam do końca tylko z sentymentu do pisarza. Ogólnie nie polecam. Musso napisał lepsze książki.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: O tym się nie mówi [E-book]
Wysłany: 2021-08-15 16:06:23


Bardzo osobista i poruszająca książka. Autorka opisuje w niej swoje dotychczasowe życie. Trudne relacje z ojcem, biedę, niepłodność, problemy z odżywianiem, nierówności między płciami. Sporo tego... Bardzo mi się podobał styl pisania książki w formie esejów i niezwykły język w jakim jest napisana. Polecam nie tylko kobietom.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Grzeszna [E-book]
Wysłany: 2021-08-15 15:57:34


No cóż. Historia zaczyna się całkiem ciekawie. Policjantka Klara wraca w rodzinne strony i zaczyna prowadzić śledztwo w sprawie tajemniczych morderstw młodych kobiet. Do tego walczy z traumą własnej przeszłości. Niestety, dwa główne wątki były poruszane w w innych powieściach i to mocno obniża zadowolenie z lektury. Ogólnie czyta się dobrze, choć historia ma pewne niedociągnięcia i słabe zakończenie części kryminalnej. Jednak widzę potencjał w tej historii i przeczytam ciąg dalszy.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Anegdoty z czterech stron świata [E-book]
Wysłany: 2021-08-15 15:51:10


Po przydługim i nudnawym wstępie dotyczącym historii i podziału anegdot następujemnóstwo historii i historyjek. Niekiedy są śmieszne, niekiedy drętwe, a niekiedy refleksyjne. Całość nie powala. Moim zdaniem, nic nie stracicie jeśli ominiecie tą książkę. Ale dla zabicia czasu będzie w sam raz.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Ostrze [E-book]
Wysłany: 2021-08-15 15:48:09


Bardzo ciekawy kryminał. Pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach ginie matka Jacka. Ojciec załamany tragedią również znika. Jack, mimo 12 lat, zostaje głową rodziny i opiekuje się dwoma siostrami. Radzi sobie jak potrafi i zupełnie przypadkiem trafia na ślad mordercy. Czy zdegradowany policjant z wielkiego miasta rozwikła zagadkę tajemniczej śmierci sprzed lat? Bardzo polecam książkę!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Ocalić syna [E-book]
Wysłany: 2021-08-15 15:44:35


"Ocalić syna" to opowieść o rodzinnej tragedii. Główną bohaterką i narratorką jest Adrienne. Matka, której ukochany syn okazuje się być pedofilem. Książka jest bardzo ciężka, choć czyta się ją błyskawicznie. Zmusza do refleksji. Bo przecież wszyscy mamy ugruntowane przekonania na mnóstwo tematów. Co się jednak dzieje, kiedy tak trudna sprawa dotyka nas osobiście?! Jak sobie poradzić w obliczu tak szokującej i nieprawdopodobnie traumatycznej historii?! Zdecydowanie nie jest to książka dla każdego. Mnie bardzo poruszła.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Magia sprzątania
Wysłany: 2021-07-28 14:55:24


Książka o sprzątaniu. Które jak się okazuje nie jest tylko błahą, codzienną czynnością i koniecznością. Podejście Marie Kondo zupełnie zmienia spojrzenie na to jakby się wydawało przymusowe i nudne działanie. Polecam, bo to ciekawy i nietuzinkowy poradnik

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Saturnin [E-book]
Wysłany: 2021-07-28 14:51:24


Jakub Małecki od czasu do czasu wplata w swoje powieści wątki fantastyczne. Tak jest i w Saturninie. Pewnego dnia ginie jego dziadek - postać ważna, choć tajemnicza. I tak ruszając na poszukiwania Saturnin rusza w drogę ku poznaniu swojej historii. Jak zwykle mistrzowskie operowanie słowem i przepiękna historia. Jest to również powieść z elementami biograficznymi autora, więc dla fanów kolejny atut, żeby ją przeczytać.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Ślady
Wysłany: 2021-07-28 14:48:23


Kolejna niesamowita powieść Jakuba Małeckiego. O tym, jak koleje losu są determinowane w milisekundach naszych decyzji. O samotności, odwadze i miłości. Bardzo polecam!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Rdza
Wysłany: 2021-07-28 14:46:51


Historia chłopca, który traci rodziców a jego wychowaniem zajmuje się babcia. Oboje muszą się nauczyć żyć na nowo. I razem i osobno. Rdza to kolejna powieść Jakuba Małeckiego, która dotyka bolesnych tematów w przepiękny sposób. To książka o odwadze, przyjaźni i wielkich miłościach. Bardzo polecam!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Nikt nie idzie [E-book]
Wysłany: 2021-07-28 14:44:25


Nikt nie idzie to pierwsza powieść Jakuba Małeckiego, która przeczytałam. Wzruszyła mnie aż do elementów składowych komórek Autor genialnie operuje słowem tworząc przepiękną historię o miłości, wrażliwości, poświęceniu i wybaczeniu. Bardzo, bardzo polecam!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Horyzont [E-book]
Wysłany: 2021-07-28 14:42:18


Piękna historia wielu trudnych miłości. Historia o tym, jak się podnieść po tragedii i traumie wojny i o odnajdowaniu własnych korzeni. O niewłaściwych, a może właściwych wyborach. I o tym, że śmierć czasem nie jest końcem. Polecam, bo to przepiękna historia!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Dżozef
Wysłany: 2021-07-28 14:39:49


Odjechana powieść Jakuba Małeckiego z tajemniczym kozłem w tle. Bardzo dużo elementów fantastycznych. Nie wiadomo, co jest prawdą a co tylko złudzeniem. I co rzeczywiście przydarza się czterem bohaterom uwięzionym w szpitalnej sali. Do tego powieści Josepha Conrada, które mają ogromny wpływ na rozwój akcji. I choć trochę mi się ta historia dłużyła to jednak polecam, bo to naprawdę ciekawie skonstruowana powieść.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Dygot [E-book]
Wysłany: 2021-07-28 14:36:21


Jakub Małecki jest jednym z moich ulubionych autorów. Przepięknie operuje słowem i tworzy niesamowite historie. Zazwyczaj bardzo smutne. Głównie o wszelkich odcieniach miłości. Dygot to kolejna historia, która mnie po prostu oczarowała. Oto po wyniku serii traumatycznych wydarzeń dwóje naznaczonych życiem ludzi zakochuje się w sobie najprawdziwszą miłością. Czy jednak fatum pozwoli im na szczęśliwe życie? W tle wydarzenia z drugiej wojny światowej i współczesny Poznań. Bardzo polecam!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Brudna sprawa [E-book]
Wysłany: 2021-07-01 14:15:14


Świetna, trzymająca w napięciu historia. Tym razem detektyw Crosswhite prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dziecka potrąconego przez zawodowego wojskowego. W tle wątek przemytu narkotyków i bardzo trudny temat uzależnień. Komu zależy, aby sprawca nie został skazany? I czy Tracy Crosswhite kolejnym razem uda się wyrwać śmierci? Polecam przeczytać!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: 27 śmierci Toby`ego Obeda [E-book]
Wysłany: 2021-06-24 15:08:09


Przerażająca książka. Tym bardziej, że opisuje fakty. Autorka w bardzo wyważony sposób opisała horror jaki dział się w cudownej Kanadzie całkiem niedawno temu. Książka składa się z kilku wątków, które łączy wspólny temat. A mianowicie: "cywilizowanie" dzieci rdzennych mieszkańców Kanady których po lekturze już nigdy nie nazwiecie Indianami przez przedstawicieli chrześcijan. Nie będę opisywać, w jaki sposób owo cywilizowanie się dokonywało, bo jest to po prostu straszliwe, obrzydliwe i bolesne. Do dziś główni winowajcy nie ponieśli kary za swoje przewinienia i to też napawa mnie gniewem. Przeczytajcie koniecznie!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Niespokojna krew [E-book]
Wysłany: 2021-06-23 14:54:18


To chyba najlepsza część serii. I najdłuższa. Co zdecydowanie nie ma wpływu na jej jakość. Żałuję, że już przeczytałam Główny wątek to poszukiwania lekarki zaginionej bez śladu przed czterdziestu laty. Nawet sam Cormoran wątpi w powodzenie tego śledztwa. Zwłaszcza, że policjant, który je początkowo prowadził używał dość niekonwencjonalnych metod. Do tego mnóstwo wątków pobocznych związanych z życiem prywatnym i zawodowym głównych bohaterów. Bardzo polecam!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Na polanie wiesielców [E-book]
Wysłany: 2021-06-15 15:30:28


Trzecia część historii o Tracy Crosswhite dzieje się w dwóch przedziałach czasowych. Dotyczy śmierci Kimi, która została sklasyfikowana jako samobójstwo. Jednak prowadzący pierwotne śledztwo ma wątpliwości, co do tak postawionej tezy. Niemal trzydzieści lat później akta sprawy trafiają do Tracy Crosswhite, która dzięki nowoczesnym technikom badawczym może się przyjrzeć sprawie z zupełnie innej strony. Świetna książka!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Umiera się tylko raz [E-book]
Wysłany: 2021-06-15 11:14:49


Czwarta część historii o Tracy Crosswood trzyma poziom pozostałych. Tym razem bohaterka prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej kobiety zatopionej w klatce na kraby. Kim była? Dlaczego tak bardzo starała się ukryć? W tle wątek przemocy domowej i chorób psychicznych. Kolejna ciekawa i napisana w świetnym stylu książka Roberta Dugoniego. Bardzo polecam!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Powrót z Bambuko [E-audiobook]
Wysłany: 2021-06-10 16:40:37


Książka świetna! Wątki są zabawne, smutne i refleksyjne. Okazuje się, że można napisać świetny rozdział m.in. o problemach z paznkociami, który nie będzie przypominał infantylnych pierdół rodem z portali plotkarskich, a wręcz przeciwnie - pokaże jak wielką wagę przywiązujemy w dzisiejszych czasach do powierzchowności. Czytana przez autorkę jest dodatkowym bonusem! Czekam na kolejne książki i bardzo polecam.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Kto je porwał? [E-book]
Wysłany: 2021-06-10 16:30:56


Czwarta część serii nadal trzyma poziom. Tym razie historia dotyczy porwania i morderstwa dokonanego w identyczny sposób, jak prawie dwadzieścia lat wcześniej przez mężczyznę, którego sprawę prowadził Adam Fawley. Odsiadujący wyrok za zbrodnie mężczyzna nadal utrzymuje, że jest niewinny i ubiega się o przedterminowe zwolnienie. Czy to możliwe, że popełniono błąd i skazano niewinnego człowieka? Przeczytajcie, bo książka jest rewelacyjnie napisana.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Miała umrzeć [E-book]
Wysłany: 2021-06-10 16:24:18


Nie wiem, jak autorka to zrobiła, ale przeczytałam tą książkę przysłowiowym "jednym tchem". Historia nie jest jakoś szczególnie jak na kryminał pogmatwana, oto pewnego dnia młoda rzeźbiarka dowiaduje się, że jej życie jest opartą na kłamstwie wymyśloną historią a jej rodzina została zamordowana. I tak zaczyna się poszukiwanie własnej tożsamości. Oraz wyścig z mordercą. Dobry kryminał!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Jej ostatni oddech [E-book]
Wysłany: 2021-06-10 16:20:51


Świetna, wciągająca książka! W drugiej części Tracy Crosswhite kontynuuje śledztwo w sprawie mordercy tancerek erotycznych. Tymczasem, ktoś czycha na jej życie. Czy to ten sam człowiek? Historia trzyma w napięciu do ostatniej strony. Bardzo polecam!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Przekręt [E-book]
Wysłany: 2021-06-05 09:26:46


Jedno trzeba przyznać Paulinie Świst! Jej książki czyta się błyskawicznie. Jednak poziom treści i schematy są już nużące. Piękna ona, piękny on, dużo seksu, pyskówki i afera gangsterska w tle. W kwestii wątków obyczajowych mam wrażenie, że w każdej książce czyta się o tym samym tylko bohaterowie mają inne imiona i przeszłość. Po zakończeniu, domyślam się, że autorka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, ale nie wiem, czy będą zainteresowana kolejną częścią.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Miasto dziewcząt [E-book]
Wysłany: 2021-05-31 12:10:44


Ach, co to jest za książka! Fantastycznie opisana historia Vivian Morris, która w latach 40. XX w. trafia do Nowego Jorku pod skrzydła ciotki, właścicielki podupadającego teatru. Fabuła z początku frywolna rozwija się wraz z wiekiem głównej bohaterki. Pojawiają się dramaty, utracone miłości, przyjaźnie i druga wojna światowa. Wszystko okraszone niezwykłym humorem i mądrością. Bardzo polecam!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Love story [E-book] ; & Opowieść Olivera
Wysłany: 2021-05-24 16:12:40


Jeden z najsłynniejszych romansów wszechczasów. Miłość Oliviera z wyższych sfer i Jenny - córki emigrantów. Miłość pomimo wszystko. I choć szczęśliwa to jednak bez happy endu. Piękna historia opisana we wspaniałym stylu Ericha Segala. Bardzo polecam! "Historia Oliviera" to druga część i opowiada o życiu Oliviera w kolejnych latach. Przyjemna, aczkolwiek nie porywająca jak Love story.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Grób mojej siostry [E-book]
Wysłany: 2021-05-20 16:16:27


Kryminał od którego nie można się odkleić! Historia Tracy, która od dwudziestu lat poszukuje swojej zaginionej siostry. Kiedy zostaje odnalezione jej ciało dramat, który miał się zakończyć dopiero się rozpoczyna. Kto tak naprawdę zamordował Sarę i co się stało? Czy w więzieniu od dwudziestu lat siedzi niewinny człowiek? Polecam przeczytać!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Morderców tropimy w czwartki [E-book]
Wysłany: 2021-05-20 16:01:37


Bardzo przyjemna książka z angielskim humorem w tle. Jeżeli o kryminale można powiedzieć, że jest przyjemny . Fabuła jest nieskomplikowana, ale całkiem zgrabna. Bohaterowie, czyli czwórka pensjonariuszy domu opieki, nijak nie pasują do stereotypów uroczych staruszków, których zajmują głównie własne choroby. O nie, zdecydowanie w przypadku tych ludzi można odnieść wrażenie, że wiek to tylko liczba. Jednym słowem jest to dobra rozrywka.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Mam wątpliwość [E-book]
Wysłany: 2021-05-10 15:34:38


Radomską znam z jej bloga. I o ile krótkie formy wychodzą jej świetnie, to te dłuższe też całkiem nieźle I nie mam wątpliwości, że to jest książka warta przeczytania zdecydowanie dla rozrywki. Choć tematy są niekiedy trudne. Bo życiowe. Język typowy dla Radomskiej, czyli trochę pokręcony, trochę zakręcony a trochę z przytupem, ale wszystko razem to naprawdę dobry sposób na dwa wieczory.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Rebeka [E-book]
Wysłany: 2021-05-09 18:28:10


Co ja sobie nie nawyobrażałam o tej książce?! Bo to przecież książka kultowa dla Kinga i Hitchcocka! A tymczasem do 2/3 tegoż dzieła akcja wlecze się jak ślimak. No, ale jak już ruszy to idzie jak burza. Niby historia o niczym. Bogaty wdowiec, druga żona w cieniu idealnej pierwszej zmarłej żony. I gdzieś po drodze jakiś sekret, jakieś niedomówienie...Czy warto?! Hmm, nie wiem. Uważam, że recenzje przewyższają wartość tej historii. Ale może ja się po prostu nie znam

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Papierowa dziewczyna [E-book]
Wysłany: 2021-04-30 14:48:21


Książki Musso są dość nierówne. Ale "Papierowa dziewczyna" należy jednak do tych lepszych. Fantazji zdecydowanie nie można pisarzowi odmówić! No bo jak inaczej można nazwać fabułę w której w życiu pisarza pojawia się stworzony przez niego książkowy bohater?! I nieźle przy okazji zamiesza w jego życiu! Poza tym mamy tu, jak to u Musso, wielką miłość i wielki dramat oraz oczywiście niezły twist na zakończenie. Polecam, super szybko się czytało i zostawiło miłe wspomnienia!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Atlas chmur [Film]
Wysłany: 2021-04-29 15:17:59


Przepięknie zrealizowany film dziejący się w kilku wymiarach czasowych. Widać ogromny rozmach i fantazję, zarówno w kreowania fabuły jak i tła do dziejących się wydarzeń. Rzeczywiście, mnogość bohaterów i wątków może być trudna do ułożenia w logiczną całość, ale da się to poskładać. Polecam!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: V jak Vendetta [Film]
Wysłany: 2021-04-29 15:14:38


Naprawdę mi się podobał ten film! Fabuła wciąga, aktorzy grają świetnie, a do tego muzyka i efekty specjalne. I choć z jednej strony jestem przeciwnikiem rozwiązań siłowych to jednak argumenty głównego bohatera mają moc przekonywania i ciężko zdecydować czy jego postępowanie jest dobre czy złe. Polecam!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Królestwo [E-book]
Wysłany: 2021-04-29 15:09:52


Hmm, ta książka to dla mnie zagwozdka. Ma ciekawą fabułę, styl jest typowy dla Nesbo czyli naprawdę niezły, są rodzinne tajemnice, zakazane romanse, zwroty akcji i krew się leje. Ale wlecze się niemiłosiernie. Nie wiem, może ten górski klimat tak na mnie działa albo główny wątek budowy hotelu?! Fanom autora i tak polecam, bo to jednak Nesbo. A pozostałym zostawiam do rozważenia, czy może jednak nie zacząć przygody z tym autorem od serii z Harrym Hole.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Uśpione królowe
Wysłany: 2021-04-23 14:56:51


Ta książka jest naprawdę zła. Choć przeczytałam ją do końca, bo czyta się naprawdę szybko. I to trzeba autorce oddać, że jednak, mimo wszystko, potrafi zaciekawić czytelnika. Natomiast i bohaterowie i fabuła są "skopani" po całości. A wątek romansowy to już naprawdę emocjonalne gimnazjum. Odradzam.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Dom bez klamek [E-book]
Wysłany: 2021-04-23 14:50:11


Moim zdaniem zmarnowany potencjał.bo pomysł w sam sobie niezły. Książkę czyta się naprawdę szybko, autor ma ciekawy, całkiem lekki styl. Główna bohaterka jest wyrazista, choć pełna sprzeczności niekiedy wręcz absurdalnych. Natomiast fabuła kryminalna, jest przekombinowana i pełna nieścisłości. Aż boli. Można przeczytać, ale czy warto kiedy jest tyle lepszych książek?

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Prokurator [Film] Cz. 3, odc. 8 - 10
Wysłany: 2021-04-20 21:48:06


No niby jest potencjał, ale generalnie wyszło słabo. Czuć amatorszczyznę postaci i wątków pobocznych. Scenariusz niestety jest dziurawy, jak ser szwajcarski a główna intryga niedopracowana. Na plus główni bohaterowie. Szkoda.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Prokurator [Film] Cz. 2, odc. 5 - 7
Wysłany: 2021-04-20 21:47:48


No niby jest potencjał, ale generalnie wyszło słabo. Czuć amatorszczyznę postaci i wątków pobocznych. Scenariusz niestety jest dziurawy, jak ser szwajcarski a główna intryga niedopracowana. Na plus główni bohaterowie. Szkoda.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Prokurator [Film] Cz. 1, odc. 1 - 4
Wysłany: 2021-04-20 21:47:21


No niby jest potencjał, ale generalnie wyszło słabo. Czuć amatorszczyznę postaci i wątków pobocznych. Scenariusz niestety jest dziurawy, jak ser szwajcarski a główna intryga niedopracowana. Na plus główni bohaterowie. Szkoda.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Paradoks [Film] odc. 1 - 13
Wysłany: 2021-04-20 21:44:02


Super serial ze świetną kreacją Bogusława Lindy. Dobrze poprowadzona intryga, ciekawe dialogi i historie, bardzo wyraziści bohaterowie oraz niezwykłe zakończenie. Szkoda, że skończyło się na jednym sezonie. Polecam!

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Spotlight [Film]
Wysłany: 2021-04-20 21:41:08


Film o bardzo trudnej tematyce, który wreszcie zapoczątkował ogólnoświatową debatę nad pedofilią w kościele. Świetnie zrobiony i zagrany. Zdecydowanie warto go obejrzeć, choć bardzo boli serce a dłonie same zaciskają się w pięści. Polecam.

Demoniqa_

Posty:109

Dotyczy: Instrukcja obsługi kobiety
Wysłany: 2021-04-20 21:34:30


Kolejna książka-wywiad Katarzyny Miller. Tym razem o kobietach. Treści w każdej książce tej autorki są dość uniwersalne i tu również tak właśnie jest. Kobiety dowiedzą się kilku rzeczy o sobie a mężczyźni mogą poprawić swoją znajomość kobiecej psychiki o ile jakąś w ogóle posiadają . Wszystko napisane przystępnym, pełnym humoru i wrażliwości językiem.